«Հրապարակ». ՀՔԾ-ն կարճելու է Արա Բաբլոյանին և Արսեն Բաբայանին առաջադրված մեղադրանքի մի մասը
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով, ՀՔԾ-ն առաջիկայում կարճելու է Արա Բաբլոյանին և Արսեն Բաբայանին առաջադրված մեղադրանքի մի մասը՝ իշխանությունը յուրացնելու՝ Քրօր. 300-րդ հոդվածով։
Հիշեցնենք, որ նրանց 2 մեղադրանք է առաջադրվել՝ իշխանությունը յուրացնելու և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու համար։ Ծանրը իշխանության յուրացման հոդվածն է, ինչի համար էլ 22 օր կալանքի տակ պահեցին Բաբայանին, բայց հետո ստիպված բաց թողեցին։
Խոսքը Հրայր Թովմասյանի՝ ՍԴ նախագահ դառնալուն է վերաբերում, սակայն մեղադրանքն այնքան անհիմն է, որ հարուցումից հետո «մեղադրյալների» հետ ոչ միայն քննչական գործողություններ չեն կատարվել, հիմա էլ պատրաստվում են ծանր հոդվածով գործը կարճել, կմնա կեղծիքը, այն էլ՝  ՀՔԾ-ի մունդիրը վերջնականապես գետնով չտալու համար:

«Грапарак»: Часть предъявленного Ара Баблояну и Арсену Бабаяну обвинения будет снята
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Специальная следственная служба вскоре снимет часть предъявленного Ара Баблояну и Арсену Бабаяну обвинения по статье 300 Уголовного кодекса Армении – в узурпации власти.
Напомним, им предъявлено обвинение в узурпации власти и совершении служебного подлога. Здесь тяжким преступлением является обвинение по статье в узурпации власти, за что Арсена Бабаяна продержали 22 дня под арестом, однако потом вынуждены были отпустить.
Речь идет о процедуре избрания Грайра Товмасяна председателем Конституционного суда, однако обвинение настолько необоснованно, что после возбуждения уголовного дела с «обвиняемым» не произведено ни одного следственного действия, а сейчас собираются прекратить дело по данной статье. Останется обвинение в служебном подлоге, и то лишь для того, чтобы окончательно не дискредитировать мундир служащего Специальной следственной службы.