Խցանումների նվազեցման մասով քննարկումներն ընթացքում են, ինչ-որ ժամանակ հետո դրանք կհանրայնացվեն. Ջանջուղազյան
05/12/2019 17:15
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանն ԱԺ-ում 2020 թ-ի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հետաքրքրվեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանից, թե ինչո՞ւ են մերժվել իրենց առաջարկներն՝ ուղղված Երևանում խցանումների նվազեցմանը:
Պատգամավորը խնդրեց մանրամասնել՝ ի՞նչ է նշանակում նախարարությունից ստացած պատասխանը, թե այդ հարցը հետագայում կքննարկվի:
«Ինչպե՞ս եք տրամադրված այս հարցում և ի՞նչ է նշանակում այն, որ ասում եք՝ հետագայում կքննարկվի», - ասաց Գորգիսյանը:
Ջանջուղազյանն էլ նշեց.
«Դա պետք է ընկալել այնպես, ինչպես գրված է՝ հետագայում կքննարկվի: Ի՞նչ ակնկալել, այն, որ պետք է իրար հետ աշխատենք: Աշխատանքը ոչ միայն առաջարկությունների ներկայացումն է, այլ քննարկումնրին մասնակից դառնալն ու գործընթացներին ինտեգրվելը»:
Նախարարը շեշտեց, որ դա օրակարգային հարց է ու օրակարգային չի դաձել ԼՀԿ առաջարկներից հետո:
«Դա օրակարգային է ոչ միայն քաղաքապետարանի, այլև կառավարության համար: Պետք է հասկանալ՝ օրակարգային հարցին ինչպե՞ս մոտենալ, ո՞ր կողմից, ի՞նչ լուծում տալ: Քննարկումներն ընթացքում են ու ենթադրվում է, որ ինչ-որ ժամանակ հետո դրանք կհանրայնացվեն և լուծումների մասը ևս կդառնա հանրային», - ասաց Ջանջուղազյանը:

Вопрос сокращения пробок обсуждается, решения будут представлены через какое-то время – Атом Джанджугазян
05/12/2019 17:58
Сегодня в ходе обсуждения проекта бюджета на 2020 год в парламенте Армении депутат фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян поинтересовался у министра финансов Атома Джанджугазяна, почему были отклонены их предложения, направленные на сокращение пробок в Ереване.
Депутат попросил уточнить, что значит предоставленный министерством ответ, что этот вопрос будет обсужден в дальнейшем.
«Как Вы собираетесь решить этот вопрос, и что значит ответ – будет обсуждаться в дальнейшем», - спросил Геворк Горгисян.
Атом Джанджугазян отметил:
«Это нужно воспринять так, как написано – будет обсуждаться в дальнейшем. Что касается вопроса, чего ждать, то нужно работать вместе. Работа подразумевает не только внесение предложений, но участие в обсуждениях и интеграцию в процессы».
Министр отметил, что этот вопрос находится в повестке, и не стал вопросом повестки после предложения фракции «Светлая Армения».
«Этот вопрос находится не только в повестке мэрии, но и в повестке правительства. Нужно понять, как подойти к вопросу повестки, с какой стороны и как решить. Идут обсуждения и предполагается, что через какое-то время эти обсуждения и часть решений станут публичными», - сказал министр финансов.