Երիտասարդները հրաշալի լակմուս ստեղծեցին, թե ինչ երեսպաշտներ են եկել իշխանության. Կոնստանտին Տեր-Նակալյան
05/12/2019 15:10
Իշխանությունը վախենում է ՀՅԴ-ից, քանի որ ՀՅԴ-ն այն ուժն է, որը երբեք թույլ չի տալու ազգակործան, ազգային արժեքները խաթարող քաղաքականություն իրականացնել, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՅԴ անդամ, նախկին պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանն՝ անդրադառնալով ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի թեմային։
Ասուլիսին ներկա «Ադեկվադ» նախաձեռնության անդամ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանն իր հերթին նկատեց, որ հակահայ քաղաքականության ջատագովն ու կերտողն իրականում ոչ թե Արայիկ Հարությունյանն է, այլ հենց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Երիտասարդները հրաշալի լակմուս ստեղծեցին, որը ցույց է տալիս, թե ինչ երեսպաշտներ են եկել իշխանության, ինչ երկակի ստանդարտների կրող են», - ասաց բանախոսը։

Молодежь стала той лакмусовой бумагой, которая высветила, что к власти пришли лицемеры – Константин Тер-Накалян
05/12/2019 16:50
Власти боятся АРФ «Дашнакцутюн», поскольку АРФД – та политическая сила, которая никогда не позволит осуществлять антиармянскую, дискредитирующую национальные ценности политику, заявила сегодня на пресс-конференции член АРФД, бывший депутат парламента Арменуи Курегян, касаясь вопроса отставки министра образования, науки, культуры спорта Араика Арутюняна.
Другой участник пресс-конференции, сопредседатель организации «Адеквад» Константин Тер-Накалян в свою очередь отметил, что в действительности апологетом и автором  антиармянской политики является не Араик Арутюнян, а премьер-министр Никол Пашинян.
«Молодежь стала той прекрасной лакмусовой бумагой, которая высветила, что за лицемеры и носители двойных стандартов пришли к власти», - заявил Константин Тер-Накалян.