Չենք բացառում, որ հանցագործություններ կվերագրվեն ոչ միայն նախկին, այլև, ինչպես տեսաք, ներկա իշխանության ներկայացուցիչներին. Էդուարդ Աղաջանյան
05/12/2019 14:48
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի համար անհասկանալի է, թե Սերժ Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքում ինչն է ծիծաղելի:
«Գուցե, հանրության որոշակի շերտերի համար ընկալվել է այնպես, որ դա միակ հանցագործությունն է, որը վերագրվում է պարոն Սարգսյանին քննչական մարմինների կողմից: Ես, իհարկե, չխախտելով որևէ մեկի անմեղության կանխավարկածը, կարծում եմ, որ հանրության լայն շրջանակներում կա վստահություն, որ դա ամենևին ամբողջը չէ: Դա ընդամենը այդ քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է, և չենք բացառում, բնականաբար, որ այլ գործերի շրջանակում ևս էլ ավելի մեծ մասշտաբի և էլ ավելի ծանր հանցագործություններ կվերագրվեն՝ ոչ միայն պարոն Սարգսյանին, այլև նախկին և, ինչպես տեսաք, ներկա իշխանության ներկայացուցիչներին, հետևաբար, այս տեսանկյունից, կարծում եմ, որ ամեն ինչ շատ լավ է ընթանում», - կառավարությունում լրագրողնեի հետ զրույցում ասաց նա:

Не исключаем, что обвинения в преступлении будут выдвинуты не только против представителей прежней, но и как видите, нынешней власти – Эдуард Агаджанян
05/12/2019 15:36
Руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян не может понять, что смешного в предъявленном третьему президенту Армении Сержу Саргсяну обвинении.
«Возможно, некоторые слои общества восприняли это как единственное преступление, которое инкриминируется господину Саргсяну со стороны следственных органов. Я, конечно, не нарушая презумпцию невиновности кого-либо, считаю, что широкие слои общества уверены в том, что это вовсе не все. Это всего лишь обвинение в рамках данного уголовного дела и мы, естественно, не исключаем, что в рамках других дел будут выдвинуты обвинения в более масштабных и более тяжких преступлениях и не только господину Саргсяну, но и представителям прежней и как видите нынешней власти. Следовательно, с этой точки зрения, считаю, что все идет очень хорошо», - заявил Эдуард Агаджанян в беседе с журналистами в правительстве.