Կառավարությունն աղբի մեջ է. Վարչապետի կոշտ հայտարարությունը (Տեսանյութ)
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ չի հասկանում՝ ինչու Հայաստանոմ շինարարություն անել՝ նշանակում է աղբ տարածել ամենուր:
«Չեմ կարող դա հասկանալ, ընդ որում, պարոն Վերմիշյան, դեռ ամիսներ առաջ հանձնարարություն եմ տվել էս հարցով: Ես չեմ հասկանում, թե համապատասխան տեսչությունը ինչու՞ չի տուգանում էն շինարարներին, որոնք շինարարություն ասելով՝ հասկանում են աղբ կուտակել», - ասաց վարչապետը:
Վարչապետը չի հասկանում՝ եթե հիմա կառավարության շենքում տեղի է ունենում վերանորոգման աշխատանք, ինչու պետք է բոլորն աղբի մեջով քայլեն, գնան ու գան:
«Չեմ հասկանում, թե ինչու շինարարությունում աշխատել նշանակում է աշխատել տնից վերցված հին շորերով: Էդ մարդիկ համազգեստ պետք է ունենան, էդ նույնն է, թե մենք, երբ գալիս ենք կառավարության նիստին, տանը ինչ մաշած շոր ունենք, հագնենք, գանք ցնցոտիներով նստենք կառավարության նիստի: Շինարարական կազմակերպութունները միլիոններ են աշխատում, հիմա էդ միլիոններից դժվա՞ր է մի փոքր հատկացնել ու ամենաէժան համազգեստը առնել բանվորների համար», - ասաց Նկոլ Փաշինյանը:

В правительстве повсюду мусор – заявление премьер-министра
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на заседании правительства, что не понимает, почему в Армении проведение строительных работ, означает, распространять повсюду мусор.
«Не могу понять этого, причем господин Вермишян, я дал поручение по этому вопросу еще несколько месяцев назад. Я не понимаю, почему соответствующая инспекция не штрафует строителей, которые под строительством понимают накопление мусора», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр не понимает, почему все должны ходить по мусору из-за того, что в здании правительства сейчас проводятся ремонтные работы.
«Не понимаю, почему работать в строительстве означает работать в старой домашней одежде. Эти люди должны иметь специальную одежду, это то же самое, если мы придем на заседание правительства в поношенной одежде, будем сидеть на заседании правительства в отрепьях. Строительные компании зарабатывают миллионы, разве сложно из этих миллионов приобрести для рабочих самую дешевую спецодежду», - заявил Никол Пашинян.