Հնդկաստանում բեռնատարի հետ ավտոբուսի բախման հետևանքով 9 մարդ է մահացել
Հնդկաստանի կենտրոնական Մադհյա Փրադեշ նահանգում հինգշաբթի առավոտյան ավտոբուսը բախվել է բեռնատար մեքենային, ինչի հետևանքով 9 մարդ մահացել է, 23-ը ստացել տարբեր աստիճանի ծանրության վնասվածքներ, հայտնում է տեղական ոստիկանությունը:
«Միջադեպի հետևանքով 9 մարդ մահացել է, 23-ը՝ վիրավորվել: 10 ուղևորի վիճակը գնահատվում է ծանր», - տեղեկացրել է շրջանի ոստիկանության խոսնակ Աբիդ Խանը, որի խոսքերը մեջբերում է ANI- ն:
Նրա խոսքով՝ բոլոր վիրավորները տեղափոխվել են հիվանդանոց, նրանք ստանում են անհրաժեշտ օգնություն:
Երկու մեքենայի բախումն այնքան ուժեղ է եղել, որ ավտոբուսի չորս ուղևորները տեղում մահացել են, հայտնել է ոստիկանը:

В Индии девять человек погибли при столкновении автобуса с грузовиком
По меньшей мере девять человек погибли, 23 получили ранения различной степени тяжести в результате столкновения автобуса с грузовиком, которое произошло в четверг утром в центральном индийском штате Мадхья-Прадеш, сообщает местная полиция.
"В результате происшествия девять человек погибли, 23 пострадали. Состояние 10 пассажиров оценивается как тяжелое", - информировал представитель полиции региона Абид Хан, чьи слова приводит агентство ANI. По его информации, все раненые к настоящему времени доставлены в больницу, им оказывается необходимая помощь.
Столкновение двух автомобилей было такой силы, что четверо пассажиров автобуса погибли на месте, сообщил полицейский.