Մեր քաղաքական թիմը պատրաստվում է ստուգումներ իրականացնել մինչև 1991 թվական. Էդուարդ Աղաջանյան
Մեր քաղաքական թիմը պատրաստվում է ստուգումներ իրականացնել մինչև 1991 թվական, կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը:
«Մենք կփորձենք բացահայտել բոլոր այն ապօրինություններն՝ առնվազն հանրային հնչեղություն ունեցող այն ապօրինությունները, որոնք մինչ օրս հանրության մեջ որոշակի հարցեր են առաջացնում ու դրանց պատասխանները մեր հանրությունը չունի», - ասաց նա՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին՝ արդյոք այս կառավարությունը ստուգումներ կանի նաև Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կառավարման ժամանակահատվածում:
Էդուարդ Աղաջանյանի խոսքով՝ արխիվացման գործընթաց կա ու, հաշվի առնելով, որ փաստաթղթերի հասանելիության խնդիր կառաջանա ու այս պահին նույնիսկ շատ ավելի թարմ քրեական գործերի շրջանակներում հասանելիության խնդիր կա, դա բարդ գործնթաց կլինի:
«Բայց մեր քաղաքական թիմի նպատակներից մեկը հենց դա է ու մենք մինչև վերջ գնալու ենք ճշմարտության բացահայտման ուղղությամբ», - ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:

Команда Пашиняна намерена выявить все правонарушения вплоть до 1991 года
Наша политическая команда готовится провести проверки вплоть до 1991 года, заявил журналистам руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян.
«Мы попытаемся выявить все нарушения закона, как минимум имеющие общественный резонанс, которые до сих пор вызывают определенные вопросы и ответы на которые у общественности нет», - сказал Агаджанян, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am, будут ли осуществлены проверки деятельности правительства первого президента Армении Левона Тер-Петросяна.
По словам Агаджаняна, на этом пути возникнуть проблемы с доступом к документам, архивации, ожидается сложный процесс.
«Но одна из целей нашей политической команды именно в том, что мы до конца будем идти по пути к раскрытию истины», - отметил он.