Հայկ Սարգսյանի առաջարկած նախագիծը ՊՆ-ի համար ընդունելի չէ. փոխնախարար (Տեսանյութ)
Պաշտպանության նախարարությունն իր իրավասությունների սահմաներում միջազգաին փորձն ամեն օր է ուսումնասիրում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանն՝ անդրադառնալով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի օրենքի նախագծին, որով առաջարկվում է 10 միլիոն դրամ վճարել ու ծառայել մեկ ամիս:
«Մենք չենք գտնում, որ միջազային այն փորձը, որը մեջբերվում է, կիրառելի է Հայաստանում, Հայաստանն առանձնահատուկ պայմաններում է իր գործունեությունը ծավալում», - ասաց նա:
Բալայանը նշեց՝ ՊՆ-ն բաց է քննարկումների համար:
«Ցանկացած լավ փորձ մենք կկիրառենք, բայց այն, որն առաջարկել է պարոն Սարգսյանը, դա ընդհանրապես մեզ համար ընդունելի չէ», - ասաց փոխնախարարը։

Bill proposed by lawmaker Hayk Sargsyan unacceptable for Defense Ministry: Gabriel Balayan
The bill proposed by the lawmaker from My Step faction Hayk Sargsyan on paying 10 million AMD and serving for a month is not acceptable for the Defense Ministry, deputy minister Gabriel Balayan told the reporters today.
He said the Defense Ministry is too studying the international experience within its authorities but considers the mentioned bill inexpedient in Armenia’s case.
“We do not consider it applicable in Armenia as our country is in different condition,” he said, adding that the ministry is open for discussions.
“We will apply any good experience but what Mr Sargsyan has proposed is not acceptable for us,” the deputy minister said.