Հայկ Սարգսյանի առաջարկած նախագիծը ՊՆ-ի համար ընդունելի չէ. փոխնախարար (Տեսանյութ)
Պաշտպանության նախարարությունն իր իրավասությունների սահմաներում միջազգաին փորձն ամեն օր է ուսումնասիրում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանն՝ անդրադառնալով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի օրենքի նախագծին, որով առաջարկվում է 10 միլիոն դրամ վճարել ու ծառայել մեկ ամիս:
«Մենք չենք գտնում, որ միջազային այն փորձը, որը մեջբերվում է, կիրառելի է Հայաստանում, Հայաստանն առանձնահատուկ պայմաններում է իր գործունեությունը ծավալում», - ասաց նա:
Բալայանը նշեց՝ ՊՆ-ն բաց է քննարկումների համար:
«Ցանկացած լավ փորձ մենք կկիրառենք, բայց այն, որն առաջարկել է պարոն Սարգսյանը, դա ընդհանրապես մեզ համար ընդունելի չէ», - ասաց փոխնախարարը։

Предложенный Айком Саркисяном законопроект неприемлем для министерства обороны – Габриел Балаян
Оборонное ведомство Армении в рамках своих правомочий ежедневно изучает международный опыт, заявил сегодня журналистам заместитель министра обороны Габриел Балаян, касаясь инициированного депутатом фракции «Мой шаг» Айком Саркисяном законопроекта о выплате 10 млн. драмов и ускоренной военной службе в течение одного месяца.
«Мы не считаем, что тот международный опыт, на который ссылаются, применим в Армении. Армения находится в особых условиях», - сказал замминистра обороны.
Габриел Балаян отметил, что министерство обороны открыто для обсуждений.
«Мы применим любой хороший опыт, но тот, что предлагает господин Саркисян – для нас  вообще неприемлем», - заявил замминистра обороны.