Եթե Քոչարյանի նկատմամբ հարուցված գործը ջուր է, Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործն օդ է. Արմեն Աշոտյան
06/12/2019 11:23
Մեր քաղաքագիտական գնահատականներում մենք միանշանակ շաղկապում ենք ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանդեպ հարուցված գործն արտաքին քաղաքական զարգացումների հետ, լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Իրավական փաթեթավորում են տալիս բացառապես քաղաքական գործընթացին, և, տեսնելով դա, գալիս ենք հետևյալ եզրակացությանը, երբ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հայտնի հեռախոսազրույցի արտահոսք եղավ, որտեղ իշխանավորները պնդում են, որ Քոչարյանի նկատմամաբ գործը ջուր է: Եթե գնանք այս տրամաբանությամբ, կարող ենք ասել, եթե Քոչարյանի նկատմամբ հարուցված գործը ջուր է, Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործն օդ է», - հայտարարեց Արմեն Աշոտյանը:
Նա նշեց՝ անհամբեր կսպասեն պատմության դատին, տեսնելով, թե ում նկատմամբ հարուցված քրեական գործն ապագայում կլինի կրակ կամ հուր և ում նկատմամբ հարուցված քրեական գործը կլինի հող:

Армен Ашотян: Если возбужденное в отношении Кочаряна дело – вода, то возбужденное в отношении Сержа Саргсяна дело – воздух
06/12/2019 12:23
Возбужденное в отношении третьего президента Армении Сержа Саргсяна уголовное дело мы, безусловно, связываем с внешнеполитическими развитиями, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Исключительно политическим процессам придается правовая упаковка и, видя это, мы приходим к следующему выводу, когда в рамках возбужденного против Роберта Кочаряна уголовного дела произошла утечка аудиозаписи телефонного разговора, в которой представители власти утверждали, что возбужденное против Кочаряна дело – вода. Если придерживаться этой логики, можем сказать: если возбужденное в отношении Кочаряна дело – вода, то возбужденное в отношении Сержа Саргсяна дело – воздух», - заявил Армен Ашотян.
Он отметил, что они с нетерпением будут ждать суда истории, чтобы увидеть, возбужденное в отношении кого уголовное дело в будущем будет огнем или пламенем и в отношении кого – землей.