Պարտիզանական պատերազմները բների մեջ խեղդվելու են. հանգիստ վեր ընգեք տեղներդ. Տիգրան Կարապետյան
Այն պարտիզանական պատերազմները, որոնք մարդիկ մտադրվում են իրականացնել, բների մեջ խեղդվելու են, ԱԺ-ում հայտարարեց «Իմ քայլի» պատգամավոր Տիգրան Կարապետյանը:
«Բոլոր ուժերին, խմբակներին, անհատներին, որոնք նույնիսկ մտքի ծայրով անցկացրել են, որ կարող են ՀՀ լեգիտիմ իշխանության դեմ կատարել քայլեր, որոնք չեն բխում Սահմանադրությունից և օրենքներից, եթե կոռուպցիայի դեպքում իրենք կպրծնեն միայն թաթիկներ կտրելով, այստեղ գործողությունները համակցված են լինելու՝ ծեփվելու են պատերին, փռվելու են ասֆալտին և այլն: Որևէ մեկի մտքով չանցնի ՀՀ լեգիտիմ իշխանության դեմ իրականացնել քայլ, որը չի բխում ՀՀ օրենսդրությունից Սահմանադրունից: Այն պարտիզանական պատերազմները, որոնք մարդիկ մտադրվում են իրականացնել, բների մեջ խեղդվելու են: Ես սա ասում եմ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի անունից: Հանգիստ վեր ընգեք տեղներդ», - ասաց նա:
Հիշեցնենք՝ մամուլում մի քանի օր է շրջանառվում է «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միություն հայտարարություն-նամակը, ըստ որի՝ ՀՅԴ ԳՄ հայաստանյան կոմիտեների ժողովում որոշվել է պարտիզանական հարվածներ հասցնել ներկա իշխանություններին։

Partisan wars will be suffocated in their nests: My Step lawmaker
The partisan wars the people want to carry out will be suffocated in their nests, lawmaker from My Step faction Tigran Karapetyan said at the NA today.
“I want to warn all the forces, groups and individuals who even on the edge of their mind think that they can undertake steps against Armenia’s legitimate authorities not stemming from the Armenian Constitution and laws that the actions against them will be accompanied with laying on asphalts, splashing on walls. Let no one think that they can act against the Armenian legitimate authorities that are not stemming from the legislation and Constitution,” he said.
“The partisan wars people intend to carry out will be suffocated in their nests. I say it on behalf of NA’s Defense and Security Standing Committee. Calm down and sit where you sit,” he said.
The reaction came after ARF-D Nikol Aghbalyan students’ union circulated statement-letter according to which ARF-D Supreme Body’s Armenian committee’s session decided to give partisan blows to the current authorities.