«Հրապարակ». Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովում մնացել է մի քանի բարձրաստիճանների լսեն, այդ թվում՝ Սերժ Սարգսյանին
10/12/2019 09:21
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովը պատրաստվում է միջանկյալ զեկույցով հանդես գալ և ներկայացնել անցած 6 ամիսների բացահայտումները։ Այս մասին մեր լրագրողին հայտնել է հանձնաժողովի իմքայլական անդամ Քրիստինե Պողոսյանը։
Գործունեության ժամկետը ևս վեց ամսով երկարացնելու առաջարկով հանձնաժողովը դիմել է ԱԺ ղեկավարությանը, հավելյալ ժամկետում կքննեն, կուսումնասիրեն նաև ուժային կառույցներում գնումների գործընթացը․ «Մեկ տարվա մեր աշխատանքը բերել է հիմնավոր եզրահանգման, որ վերանայենք գնումների գործընթացը, եթե անհրաժեշտ լինի, նաև օրենսդրական փոփոխություններ անենք»։
Պատգամավորն ասել է նաև, որ, ամենայն հավանականությամբ, հանձնաժողովն ավելի վաղ կավարտի աշխատանքները, քան ավելացված 6-ամսյա ժամկետն է, քանի որ մնացել է մի քանի բարձրաստիճանների լսեն, այդ թվում՝ Սերժ Սարգսյանին»:

«Грапарак»: Комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны осталось выслушать несколько высокопоставленных лиц
10/12/2019 11:51
Газета «Грапарак» пишет, что следственная комиссия по изучению Апрельской войны собирается выступить с промежуточным докладом и представить разоблачения за прошедшие 6 месяцев. Об этом сообщила корреспонденту изданию представитель фракции «Мой шаг» Кристине Погосян.
Комиссия обратилась с предложением о продлении срока деятельности к руководству парламента, в дополнительное время будут изучен, обсужден также процесс закупок в силовых структурах. «Год работы нашей комиссии привел к обоснованному выводу пересмотреть процесс закупок, если будет необходимо, также внести законодательные изменения».
Депутат сказала, что по всей видимости, комиссия завершит работы раньше предоставленных дополнительных шести месяцев, поскольку осталось выслушать нескольких высокопоставленных лиц, в том числе и Сержа Саргсяна.