Փաշինյանի կառավարությունից ամեն ինչ սպասելի է. Կառավարությունը մտադրված է դադարեցնել «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» հեռուստանախագծի ֆինանսավորումը. Ֆարմանյան
11/12/2019 16:15
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Գաղտնիք չէ, որ Փաշինյանի կառավարությունից անտրամաբանական գրեթե ամեն ինչ սպասելի է: Բայց այս մեկն անգամ նման սպասումների սահմաններից է այն կողմ: Ցավոք, չեն հերքվում տեղեկությունները, որ կառավարությունը մտադրված է դադարեցնել «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» սիրված հեռուստանախագծի ֆինանսավորումը: Այն կազմում է տարեկան 17 մլն. դրամ՝ փոքրիկ մի ֆիլմի բյուջեից էլ քիչ:
Ավելորդ է կարևորել կամ գնահատանքի խոսքեր ասել այս նախագծի մասին՝ ամեն ինչ պարզից էլ պարզ է: Կասկած չունեմ, որ ինտելեկտուալ այդ բացառիկ հեռուստանախագիծն ամեն դեպքում կշարունակի մնալ եթերում՝ լինի պետական աջակցությամբ, թե մասնավոր ընկերությունների հովանավորմամբ:
Ինքս պատրաստ եմ հնարավոր ամեն կերպ լինել նախագծի աջակիցների շարքում:
Հ.Գ. Քաղաքականության եւ ինտելեկտի վերջնական ապահարզանի, քաղաքական խուժանության ողբերգական տիրապետության մեր օրերում նման նախագծերը հույսի պատուհաններ են, և պիտի շարունակեն ամեն գնով մնալ եթերում` ցույց տալու ու հուշելու հասարակությանը, որ առաջընթացի բանալին գիտելիքն ու ինտելեկտն է, որ մարդուն ոչինչ այդպես չի գեղեցկացնում, որքան նրա ինտելեկտը»։

Самвел Фарманян: От правительства Пашиняна можно ожидать всего. Правительство намерено прекратило финансирование телепроекта «Что? Где? Когда?»
11/12/2019 17:27
Бывший депутат парламента Армении Самвел Фарманян обратился на своей странице в Facebook к прекращению финансирования интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?».
«Не секрет, что от правительства Пашиняна можно ожидать практически любое алогичное решение. Однако это – выходит за рамки всех ожиданий. К сожалению, не опровергаются сведения о том, что правительство намеренно прекратило финансирование полюбившегося телепроекта "Что? Где? Когда?". Оно составляет 17 млн. драмов в год, меньше какого-то малобюджетного фильма.
Излишне говорить что-то о важности или ценности этого проекта, все и так яснее ясного. У меня нет сомнений в том, что этот исключительный телевизионный проект продолжит оставаться в эфире, будь то при государственном содействии или при поддержке частных компаний.
Я лично любым возможным способом готов войти в ряды тех, кто поддержит этот проект.
P.S. Подобные проекты являются в наши дни окончательного развода между политикой и интеллектом, трагического господства политического хулиганства окном в надежду, и должны любой ценой продолжаться оставаться в эфире, чтобы показать и подсказать обществу, что ключ к прогрессу – знания и интеллект, что ничто так не украшает человека, как его интеллект», - написал Самвел Фарманян.