Ամերիկուհին տեղական վիճակախաղով 5 մլն դոլար շահելու մասին տեղեկացել է Facebook-ով
Ամերիկյան Միչիգանի նահանգի բնակչուհին տեղական վիճակախաղով 5 մլն դոլար շահելու մասին տեղեկացել է Facebook-ի նորությունների ժապավենից, հայտնել է UPI գործակալությունը:
Հաղթողը պատմել է, որ վիճակախաղի տոմսը ձեռք էր բերել դեռ նոյեմբերին, իսկ հետո մոռացել դրա մասին:
«Գիշերը, արդեն խաղարկությունից հետո, ես աչքի էի անցկացնում Facebook-ի նորությունների իմ ժապավենը: Աչքովս հաղորդագրություն ընկավ, որ ինչ-որ մեկը Քենթի իմ շրջանում խոշոր ջեքփոթ է շահել: Սկսեցի կարդալ այդ հոդվածը և հասկացա, որ նա տոմսը գնել է նույն այն խանութից, որտեղից նաև ես: Հանեցի տոմսս՝ ստուգելու համարները և հասկացա, որ հաղթող եմ դարձել», - նշել է նա՝ հավելելով.
«Ես սովորաբար գնում եմ վիճակախաղի տոմսեր` 10 միլիոն դոլարը գերազանցող ջեքփոթով: Երբ այդ ժամանակ գնում էի խանութ, միայն 5 միլիոն դոլարի ջեքփոթով տոմսեր կային, սակայն ես այնուամենայնիվ որոշեցի գնել դրանցից մեկը», - ասաց Միչիգանի բնակչուհին:
Ամերիկուհին նախընտրել Է միանվագ ստանալ մոտ  3,2 մլն դոլարի չափով վճարը՝ հրաժարվելով ամբողջ գումարի ոչ մեծ կանոնավոր վճարումներից: Հաղթողը պատմել է, որնախատեսում է իր շահումն օգտագործել պարտքերը մարելու համար, ճանապարհորդություն կատարել, իսկ մնացած միջոցները դնել բանկում:

В США женщина узнала о своем выигрыше в $5 млн из Facebook
Жительница американского штата Мичиган узнала о своем выигрыше в $5 млн в местной лотерее из новостной ленты в Facebook. Об этом сообщило агентство UPI.
Победительница рассказала, что приобрела лотерейный билет еще в ноябре, а потом забыла про него. "Ночью, уже после розыгрыша, я просматривала свою новостную ленту в Facebook. Я увидела сообщение о том, что кто-то в моем округе Кент сорвал крупный джекпот, - отметила она. - Начала читать эту статью и поняла, что он выиграл билет в том же магазине, где и я купила свой. Я вытащила свой билет, чтобы сверить номера и поняла, что стала победителем!"
"Обычно я покупаю лотерейные билеты розыгрыша с джекпотом, превышающим $10 млн. Когда я в тот раз зашла в магазин, то были только лотерейные билеты с джекпотом в $5 млн, но я все равно решила приобрести один из них", - сказала жительница Мичигана.
Американка предпочла получить единовременный платеж в размере около $3,2 млн, отказавшись от небольших регулярных выплат полной суммы. Победительница рассказала, что она планирует использовать свой выигрыш, чтобы погасить долги, совершить путешествие, а оставшиеся средства положит в банк.