Ձեր նշանակմամբ դարձել եմ Կանանց հարցերով խորհրդի նախագահ և դա բուռն քննարկումների առիթ է տվել. Ավինյանը՝ Փաշինյանին
12/12/2019 12:42
Կառավարության այսօրվա նիստում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձավ Կանանց հարցերով խորհրդին։
«Պարոն վարչապետ, Ձեր նշանակմամբ դարձել եմ Կանանց հարցերով խորհրդի նախագահ և դա բուռն քննարկումների առիթ է տվել, որովհետև փաստացի տղամարդ է խորհրդի նախագահը», - ասաց Ավինյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ արձագանքեց. «Բա ո՞վ պետք է լիներ»։
«Հուսով եմ, որ ոչ հեռավոր ապագայում կունենանք կին փոխվարչապետ, ով կզբաղվի դրանով», - ասաց Տիգրան Ավինյանը, որին ի պատասխան՝ Փաշինյանն ասաց, որ ավելի լավ է տղամարդկանց հարցերով խորհուրդ ունենալ։
Տիգրան Ավինյանը ասաց, որ բռնության կանխարգելման, բռնության ենթարկված անձանց վերաբերյալ հարցերը քննարկվել են Կանանց հարցերով խորհրդում:
«Անհատական փաթեթներ մենք ունենալու ենք՝ թիրախավորված, փաստերի վրա հիմնված։ Մեր ունեցած վիճակագրությունն էլ կբարելավվի։ Կարծում եմ՝ շատ ավելի թիրախավորված կարելի է աշխատել և այդ ուղղությամբ, մենք աշխատում ենք», - ասաց փոխվարչապետը:

Вы назначили меня председателем Совета по вопросу женщин, что дало повод для бурных обсуждений – Тигран Авинян
12/12/2019 13:29
Сегодня на заседании правительства вице-премьер Тигран Авинян обратился к деятельности Совета по вопросам женщин.
«Господин премьер, Вы назначили меня председателем Совета по вопросу женщин, и это дало повод для бурных обсуждений, поскольку председатель совета фактически мужчина», - сказал Тигран Авинян.
Премьер-министр в ответ заявил: «А кто должен был стать?»
«Надеюсь, что в недалеком будущем у нас будет вице-премьер женщина, которая займется этим», - сказал Тигран Авинян.
Тигран Авинян сообщил, что в Совете по вопросам женщин были обсуждены вопросы предотвращения насилия, подвергшихся насилию лиц.
«Мы будем иметь индивидуальные пакеты – целевые, основанные на фактах. Улучшится также имеющаяся у нас статистка. Считаю, что можно работать более целенаправленно и мы работаем в этом направлении», - сказал вице-премьер.