Թրամփն ԱՄՆ-ում հակասեմականության դեմ պայքարի մասին հրամանագիր է ստորագրել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել է երկրում հակասեմականության աճին դիմակայելու մասին հրամանագիր։ Վավերացման արարողությունը տեղի է ունեցել Սպիտակ տանը, հրեական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
«Ըստ նախագահի հրամանագրի՝ համաձայն 1964 թվականի քաղաքացիական իրավունքների մասին օրենքի, հակասեմականությունը խտրականություն է ցեղական, մաշկի գույնի կամ ազգության հատկանիշներով»,- նշել են Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունում։
Թրամփը հանձնարարել է նախարարություններին և գերատեսչություններին միջոցներ ձեռնարկել այդ եր7ույթի դեմ պայքարի համար։
Տվյալ գործողությունը «հաստատում է նախագահի և նրա վարչակազմի վճռականությունը՝ պայքարել հակասեմականության բոլոր դրսևորումների դեմ», հավելել են մամուլի ծառայությունից։

Трамп подписал указ о борьбе с антисемитизмом в США
Президент США Дональд Трамп подписал указ о противодействии росту антисемитизма в стране. Церемония состоялась в Белом доме в присутствии представителей еврейских организаций.
"Президентский указ проясняет, что, согласно закону о гражданских правах от 1964 года, антисемитизм является дискриминацией по признаку расы, цвета кожи или национальности", - отметили в пресс-службе Белого дома. Трамп поручил министерствам и ведомствам разработать меры по борьбе с этим явлением.
Данное действие "подтверждает решимость президента и его администрации бороться со всеми формами антисемитизма", добавили в пресс-службе.