Կառավարությունը Սամվել Ալեքսանյանի դստեր ընկերությանը արտոնություն տվեց
Կառավարությունը երեք տարով երկարաձգեց «Էյ Բի Սի տեքստիլ» ՍՊԸ-ի կողմից ապրանքների ներմուծման ԱԱՀ-ի գումարների վճարման ժամկետը՝ ավելացնելով ներմուծվող հումքի ցանկը:
«Էյ Բի Սի տեքստիլ» ընկերությունը գործում է 2017 թվականից։
Ընկերությունը առաջին փուլով ներմուծել է հումք` տեքստիլի արտադրության համար (սրբիչների արտադրություն), որոնց համար նախատեսված գումարը կազմել է մոտ 8.2 մլրդ դրամ: Ներկայումս անհրաժեշտություն է առաջացել երկրորդ փուլով ներմուծել մոտ 10.5 մլրդ դրամի ապրանքների լրացուցիչ խմբաքանակ:
Համաձայն ընկերության կողմից տրամադրված տեղեկատվության` ներդրումային ծրագրի շրջանակում ընկերությունում ստեղծվել է 60 նոր աշխատատեղ և իրականացվել 1 մլրդ 823 մլն 702 հազար դրամի ներդրում:
Ներդրումային ծրագրի իրագործման արդյունքում ընկերությունում երեք տարվա ընթացքում կստեղծվի 175 նոր աշխատատեղ` 189 հազար դրամ միջին աշխատավարձով:
Նշենք, որ այս ընկերությունը պատկանում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի դստերը՝ Աստղիկ Ալեքսանյանին:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ աղբահանության ճգնաժամի հանգուցալուծման հարցում քաղաքապետին ձեռք են մեկնել խոշոր սեփականատերերն ու «ԿամԱԶ»-ներ են «նվիրել», այդ թվում՝ Սամվել Ալեքսանյանի կողմից:

Правительство Армении предоставило новые льготы компании дочери Самвела Алексаняна
Правительство Армении сегодня продлило на три года срок уплаты НДС при импорте товаров компанией «Эй Би Си текстиль», увеличив перечень импортируемого сырья.
Компания «Эй Би Си текстиль» действует с 2017 года.
Компания на первом этапе импортировала сырье для производства текстиля (производство полотенец), предусмотренная для этого сумма составляла примерно 8.2 млрд. драмов. В настоящее время возникла необходимость импортировать на втором этапе дополнительную партию товаров примерно на 10.5 млрд. драмов.
Согласно предоставленной компанией информации, в рамках инвестиционной программы в компании создано 60 новых рабочих мест и осуществлены инвестиции на сумму 1 млрд. 823 млн. 702 тысяч драмов.
В результате реализации инвестиционной программы в течение трех лет в компании а будут созданы 175 новых рабочих мест со средней зарплатой 189 тысяч драмов в месяц.
Отметим, что компания «Эй Би Си текстиль» принадлежит дочери бывшего депутата парламента Самвела Алексаняна – Астхик Алексанян.
Напомним, ранее член фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Давид Хажакян заявил, что в вопросе решения крупного мусорного кризиса мэрии Еревана помоги крупные собственники, подарившие КАМАЗы, в том числе также Самвел Алексанян.
В генеральной прокуратуре Армении сегодня сообщили Aysor.am, что публикации о подаренных мэрии Еревана различными компаниями и хозяйствующими субъектами мусоровозов марки «КамАЗ» изучаются.