Վայնշտեյնը նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել մեղադրող կողմի հետ
Սեռական հանցագործությունների համար մեղադրվող հոլիվուդյան պրոդյուսեր Հարվի Վայնշտեյնն իրեն մեղադրողների հետ 25 միլիոն դոլարի չափով նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել, հայտնում է New York Times-ը՝ հղում անելով բանակցող փաստաբաններին:
Փաստաբանների խոսքով՝ Վայնշտեյնը և նրա սնանկ կինոստուդիան պայմանավորվածություն են են ձեռք բերել կինոմագնատի ենթադրյալ տասնյակ զոհերի հետ:
Հաղորդվում է, որ այս գործարքի պայմաններով պրոդյուսերը պարտավոր չէ մեղքը ճանաչել կամ անձնական միջոցներից որևէ գումար վճարել իրեն մեղադրողներին:
Փաստաբանները պարզաբանել են, որ առաջարկվող գործարքը նախնական հավանություն է ստացել հիմնական բոլոր կողմերից: Ավելի քան 30 դերասանուհի և Weinstein Company-ի նախկին աշխատակիցներ, որոնք մեղադրում են Վայնշտեյնին սեռական հանցագործության համար, կստանան վճարումներ:

Вайнштейн достиг предварительной сделки с обвинителями
Голливудский продюсер Харви Вайнштейн, обвиняемый в преступлениях сексуального характера, достиг предварительного соглашения со своими обвинителями на сумму в 25 миллионов долларов, сообщает газета New York Times со ссылкой на юристов, занимающихся переговорами.
По словам юристов, Вайнштейн и его обанкротившаяся киностудия договорились об урегулировании с десятками его предполагаемых жертв на сумму в 25 миллионов долларов.
Сообщается, что по условиям этой сделки от продюсера не требуется признавать свою вину или выплачивать из личных средств какую-либо сумму своим обвинителям.
Юристы уточнили, что предложенная сделка получила предварительное одобрение всех основных сторон. Более 30 актрис и бывших сотрудников Weinstein Company, обвинявших Вайнштейна в преступлениях сексуального характера, получат выплаты.