Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով բողոքը մակագրվել է դատավոր Լուսինե Աբգարյանին
Երկուշաբթի օրը տեղի կունենա Վերաքննիչ քրեական դատարանի նիստը, որի ընթացքում քննարկվելու է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից նրան գրավի դիմաց ազատ չարձակելու վերաբերյալ:
Սույն գործով բողոքը պետք է քններ դատավոր Մխիթար Պապոյանը, որին, սակայն, դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը ինքնաբացարկի միջնորդություն է ներկայացրել։ Պապոյանն ինքնաբացարկ է հայտնել՝ հրաժարվելով քննել Ռոբերտ Քոչարյանի գործը։
Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով բողոքը մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Լուսինե Աբգարյանին։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչել։

Жалобу адвокатов Роберта Кочаряна рассмотрит судья Апелляционного уголовного суда Лусине Абгарян
В понедельник состоится заседание Апелляционного уголовного суда, в ходе которого будет рассмотрена жалобу адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна на решение суда общей юрисдикции первой инстанции города Ереван об отказе освободить  Кочаряна под залог.
Жалобу по данному делу должен был рассматривать судья Апелляционного уголовного суда Мхитар Папоян, о самоотводе отводе которого ходатайствовал прокурор Геворк Багдасарян. Судья Мхитар Папоян удовлетворил ходатайство прокурора об отводе судьи.
Рассмотрение жалобы адвокатов второго президента Армении на решение суда общей юрисдикции Еревана завизировано на судью Апелляционного уголовного суда Лусине Абгарян.
Напомним, 7 ноября суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство адвокатов Роберта Кочаряна о применении залога в качестве меры пресечения в отношении второго президента Армении.