Փաշինյանը կորցրել է բանակցային գործընթացի նկատմամբ խելամիտ ազդեցության լծակները. Աշոտյան
Արցախյան բանակցությունների շուրջ ստեղծված իրավիճակը գործող վարչակազմի վարած քաղաքականության ֆիասկոյի արձանագրման եզրագծին է, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Առկա գեոպոլիտիկ իրավիճակում «ժողովրդավարությունը» որպես արտաքին քաղաքական դոկտրին հռչակած Փաշինյանը ակնհայտորեն կորցրել է բանակցային գործընթացի նկատմամբ խելամիտ ազդեցության լծակները՝ մեզ կանգնացնելով իր տգիտության և կարճատեսության «հաշիվը փակողի» կարգավիճակում:
Ասեմ, իմանաս: Քո կիքսերի հաշիվը ոչ մեկ չի պատրաստվում փակել, հատկապես՝ հայ ժողովուրդը: Քո կողմից տանուլ տված դիվանագիտությանը ՀԴՄ չի խփվելու, դրան չի հասնի:
Բելառուսի նախագահը բացահայտել էր, թե Սերժ Սարգսյանը ինչին և ում է ասել՝ ՈՉ:
ԱԳ նախարարի հրաժարականն էլ չի փրկելու իրավիճակը, քանզի իր բոլոր լրացուցիչ թերություններով հանդերձ, իրական մեղավորը կաս ու լինելու ես բացառապես դու:
Ուստի երկրում շուտափույտ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման հարցը Արցախյան բանակցությունների ներկա փուլում քո քաղաքական ինքնապաշտպանության բնազդի հարցն է:
Ինչքան շուտ գիտակցես, խիզախություն ունենաս և ընդունես, որ մենակով ի վիճակի չես, սխալական ես ու անտաղանդ, այդքանով շանս կունենաս նվազեցնելու քո պոռոտախոսության ու հանցավոր ինքնահավանության քայքայիչ և կործանարար ազդեցությունը երկու հայկական պետությունների վրա:

Пашинян потерял рычаги разумного воздействия на переговорный процесс – Армен Ашотян
Создавшаяся вокруг переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта ситуация – это рубеж, который фиксирует фиаско проводимой действующим режимом политики, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Провозгласивший в нынешней геополитической ситуации "демократию" в качестве внешнеполитической доктрины Пашинян явно потерял рычаги разумного воздействия на переговорный процесс, поставив нас в статус "закрывающего счет" за свое невежество и недальновидность.
Скажу, чтобы ты знал. Никто не собирается закрывать счет за твои киксы, особенно – армянский народ. Никто не будет пробивать кассовый чек проигранной тобой дипломатии, до этого не дойдет.
Президент Беларуси разоблачил, кому и чему Серж Саргсян сказал НЕТ.
Ситуацию не спасет даже отставка министра иностранных дел, поскольку вместе со всеми дополнительными недостатками, реальный виновник – есть и будешь исключительно ты.
Посему вопрос скорейшего проведения в Армении внеочередных парламентских выборов – это вопрос инстинкта твоей политической самозащиты на нынешнем этапе переговоров по вопросу Арцаха.
Чем раньше ты осознаешь, проявишь смелость и примешь, что в одиночку не в состоянии, ошибочен и бесталанен, тем быстрее у тебя есть шанс уменьшить разлагающее влияние твоего бахвальства и преступного самодовольства на два армянских государства.