Գերմանիայում բնակելի շենքում տեղի ունեցած պայթյունից առնվազն 25 մարդ է տուժել
Առնվազն 25 մարդ է տուժել Գերմանիայի Սաքսոնիայի դաշնային երկրամասի Բլանկենբուրգ քաղաքի բազմաբնակարան շենքում տեղի ունեցած պայթյունից, հայտնում է RND մեդիախումբը:
«Չի կարելի բացառել, որ տուժածների թիվը կավելանա», - նշել են տեղի ոստիկանությունում: Թե ինչն է հանգեցրել պայթյունի առայժմ չի հաղորդվում: Իրավապահները միջադեպի պատճառները պարզելու օպերատիվ շտաբ են ստեղծել: Շենքից մարդկանց տարհանում են:
Արտակարգ պատահարը գրանցվել է ժամը  09:00-ի սահմաններում (Երևանի ժամանակով 12:00-ի): Շենքի հարևանությամբ գտնվում են դպրոց ու մանկապարտեզ, որտեղից շտապ կարգով շուրջ հարյուր երեխա է տարհանվել: Այժմ տեղում աշխատում է 160 փրկարար:

В жилом доме в Германии произошел взрыв
Не менее 25 человек пострадали в результате взрыва, произошедшего в многоквартирном жилом доме в немецком городе Бланкенбург (федеральная земля Саксония - Анхальт). Об этом сообщила в пятницу медиагруппа RND.
"Нельзя исключать, что число пострадавших увеличится", - отметили в местной полиции. Что привело к взрыву, пока не сообщается. В правоохранительных органах создан оперативный штаб по установлению причин инцидента. Проводится эвакуация людей из здания.
ЧП произошло около 9:00 (11:00 мск). Рядом со зданием находятся школа и детский сад, из которого были в срочном порядке эвакуированы около 100 детей. Сейчас на месте работают около 160 спасателей.