Մահացել է ՌԴ վաստակավոր արտիստուհի Եկատերինա Դուրովան
Տևական հիվանդությունից հետո 60 տարեկանում մահացել է ՌԴ վաստակավոր արտիստուհի Եկատերինա Դուրովան. ТАСС-ին հայտնել է Մալայա Բրոննայայի թատրոնի մամուլի քարտուղար Մարիա Մալկինան:
«Եկատերինա Լվովնան մահացել է ծանր և երկարատև հիվանդությունից հետո»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը՝ հավելելով, որ հուղարկավորության օրն ու վայրը կհայտարարվեն ավելի ուշ:
Դուրովան ծնվել է 1959 թվականին Մոսկվայում դերասան Լև Դուրովի ընտանիքում: 1980-ին ավարտել է Անատոլի Լունաչարսկու անվան Ռուսաստանի թատերական արվեստի ինստիտուտը: 1980 թվականից մինչև 1984 թվականը ծառայել է Տագանկայի թատրոնում:
1984 թվականից Մալայա Բրոննայա թատրոնի դերասանուհի էր:
Եկատերինա Դուրովան նաև հայտնի է կինոյում ստեղծած գործերով: Դերասանուհին խաղացել է «Վիսոցկի: Շնորհակալություն, որ ողջ ես», «Երկրպագուն», «Յուրայի օրը» կինոժապավեններում և  տասնյակ այլ ֆիլմերում:

Умерла заслуженная артистка России Екатерина Дурова
Заслуженная артистка РФ Екатерина Дурова умерла в возрасте 60 лет после продолжительной болезни. Об этом сообщила ТАСС в пятницу пресс-секретарь Театра на Малой Бронной Мария Малкина.
"Екатерина Львовна умерла после тяжелой и продолжительной болезни", - сказала собеседница агентства, добавив, что дата и место прощания и похорон будут объявлены позднее.
Дурова родилась 25 июля 1959 году в Москве в семье актера Льва Дурова. В 1980-м окончила ГИТИС им. А. Луначарского. С 1980 года по 1984 год служила в Театре на Таганке. С 1984 года - актриса Театра на Малой Бронной.
Также известна работами в кино. Среди фильмов, где сыграла актриса, "Высоцкий. Спасибо, что живой", "Поклонник", "Юрьев день" и десятки других.