Հոնկոնգի ոստիկաններին կես տարի տևած ցույցերի ընթացքում վճարել են 122 մլն դոլար արտաժամյա աշխատանքի համար
13/12/2019 19:09
Հոնկոնգի ոստիկանությունն իր աշխատակիցներին վճարել է 950 մլն հոնկոնգյան դոլար (122 մլն)՝ որպես արտաժամյա աշխատանքի վճար բողոքի ցույցերի վեցամսյա ընթացքի համար։ Այս տեղեկատվությունն ուրբաթ տրամադրել է Չինաստանի հատուկ վարչական շրջանի անվտանգության վարչությունը Օրենսդիր խորհրդի ֆինանսական կոմիտեի լսումների ժամանակ:
Զեկույցում նշվում է, որ միջինը 11 հազար սպա զանգվածային ցույցերի ժամանակ ամեն ամիս ստիպված է եղել աշխատել արտաժամյա, և դրա համար նրանց փոխհատուցում է վճարվել։ Գերատեսչությունում հավաստիացրել են, որ ոստիկանների աշխատանքի առավելագույն ժամանակը չպետք է գերազանցի ամսական 60 ժամը։
Հոնկոնգի ոստիկանության աշխատակիցների ընդհանուր հաստիքը 31 հազար մարդ է։ Ընթացիկ ֆինանսիական տարում իրավապահ մարմիններին պահելու համար բյուջեից հատկացվել է 20,2 մլրդ հոնկոնգյան դոլար (2,6 մլրդ դոլար)։

Полицейским Гонконга за полгода протестов выплатили $122 млн за сверхурочную работу
Полиция Гонконга выплатила своим сотрудникам в общей сложности 950 млн гонконгских долларов ($122 млн) в качестве оплаты за сверхурочную работу за шесть месяцев протестных акций. Соответствующую информацию представило в пятницу Управление безопасности этого специального административного района КНР во время слушаний в финансовом комитете Законодательного совета.
В докладе отмечается, что в среднем порядка 11 тыс. офицерам во время массовых протестов ежемесячно приходилось работать сверх нормы, и за это им выплачивалась компенсация. В ведомстве уточнили, что максимальное время переработки для полицейских не могло превышать 60 часов в месяц.
Общий штат сотрудников гонконгской полиции составляет около 31 тыс. человек. В текущем финансовом году на содержание правоохранительных органов из бюджета было выделено 20,2 млрд гонконгских долларов ($2,6 млрд).