Ժողովրդի դեմ ուժ չեք կիրառելու, ու Ջերմուկն էլ Չեռնոբիլ չի դառնալու. Նաիրա Զոհրաբյան
ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Ամուլսարի թեմային։ Նա, մասնավորապես, գրել է.
«Ժողովրդի դեմ ուժ չեք կիրառելու ու Ջերմուկն էլ Չեռնոբիլ չի դառնալու:
Քիչ առաջ Ջերմուկից ինձ և իմ գործընկերներին տեղեկություն փոխանցեցին, որ արդեն քանի օր է իշխանության տարբեր կառույցների ներկայացուցիչներ բանակցություններ են սկսել Ամուլսարի դիրքերը պահող ջերմուկցիների և ակտիվիստների հետ, որպեսզի վերջիններս ապաշրջափակեն Ամուլսարը:
Ինձ հետ կապ հաստատած ջերմուկցիները մտավախություն ունեն, որ առաջիկա օրերին հնարավոր է ոստիկանական ուժի կիրառում` Ամուլսարի շրջափակումը ճեղքելու համար:
Կարծում եմ, նրանք, ովքեր կփորձեն ուժ կիրառել իրենց իրավունքները պաշտպանող քաղաքացիների հանդեպ, հստակ պիտի գիտակցեն դրա բոլոր հնարավոր աղետալի հետևանքները: Ջերմուկ և հարակից գյուղեր ուղարկված բոլոր կարգի «դեսանտներին» բնակիչները մեկ պատասխան են տվել` Ջերմուկը Չեռնոբիլ չի դառնալու:

Вы не примете силу против народа, и  Джермук не станет Чернобылем – Наира Зограбян
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян обратилась на своей странице в Facebook к теме эксплуатации Амулсарского рудника.
«Вы не примените силу против народа, и Джермук не станет Чернобылем.
Немногим ранее мне и моим коллегам из Джермука сообщили информацию о том, что уже несколько дней представители различных структур власти ведут переговоры с защищающими подходы к Амулсару жителями Джермука и активистами, чтобы они разблокировали Амулсар.
Связавшиеся со мной джермукцы встревожены тем, что в ближайшие дни может быть применена полицейская сила, чтобы прорвать блокаду Амулсара.
Считаю, что те, кто попытается применить силу к защищающим свои права гражданам, должны четко осознавать все возможные пагубные последствия этого. Всем направленным в Джермук и прилегающие общины «десантам» джермукцы дали один ответ – Джермук не станет Чернобылем.
Не делайте такого шага, последствия которого могут быть ужасными.
Сила ни в коем случае, и ни при каких обстоятельствах не должна применяться», - написала Наира Зограбян.