Ճիշտ կլինի, որ Մնացականյանն արձագանքի Մամեդյարովի հայտարարությանը. Վարչապետի խոսնակ (Տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը ձեռնպահ է մնում մեկնաբանել Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հայտարարությունը, քանի որ դրան հպանցիկ է ծանոթացել։
«Կարծում եմ՝ ավելի ճիշտ կլինի, որ ում հետ իրենք կոնկրետ բանակցում են՝ պարոն Մնացականյանը կամ իր խոսնակն արձագանքեն այդ հարցազրույցին», - ասաց Վլադիմիր Կարապետյանը։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարարն իր հարցազրույցում ասել էր, որ հայ գործընկերոջ հետ բանակցություններում քննարկվում է «կոնկրետ և իրական պահեր»:
«Բանակցությունների ընթացքում հայկական կողմում հայտնվել են տարբեր փաստաթղթեր, որոնցից վերջինը «Լավրովի պլանն» էր», - ասել էր Մամեդյարովը։

Будет правильно, чтобы на заявление Мамедъярова ответил Мнацаканян – пресс-секретарь премьера
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян отказался комментировать заявление министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедъярова, поскольку он ознакомился поверхностно.
«Считаю, что будет правильно, чтобы на это интервью ответили те, с кем они ведут переговоры – господин Мнацаканян или его пресс-секретарь», - сказал Владимир Карапетян.
Глава МИД Азербайджана заявил в своем интервью, что в переговорах с армянским коллегой обсуждаются «конкретные и реальные моменты».
Эльмар Мамедъяров подчеркнул, что в ходе переговоров с армянской стороны появлялись различные документы, последним из которых является «План Лаврова».