Մեկնարկել է 2019 թվականի ձմեռային զորակոչը
Դեկտեմբերի 16-ին մեկնարկել է 2019 թվականի ձմեռային զորակոչը: Այսօր պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն առաջին նորակոչիկները:
Զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից:
Զորակոչին մասնակցող բոլոր կառույցների համակարգված աշխատանքի և հետևողականության, զորակոչի գործընթացի օրինականության և թափանցիկության ապահովման, կոռուպցիոն երևույթների բացառման նպատակով ներդրված զինծառայության վայրի ընտրության վիճակահանության շնորհիվ զորակոչային գործընթացի իրականացումը դրված է բարձր հիմքերի վրա:
ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը և սեփական ժողովրդի անվտանգությունն ու հայրենիքի պաշտպանությունն ապահովելը ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական պարտքն է: Կոչ ենք անում ազգաբնակչությանը սատարել համապետական նշանակության այս միջոցառման իրականացմանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2019թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82 հեռախոսահամարով:

В Армении стартовал зимний призыв в армию
Сегодня, 16 декабря, в Армении стартовал зимний призыв в армию. Сегодня на обязательную воинскую службу отправятся первые призывники.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, процесс пополнения ВС строжайше контролируется руководством МО , ГШ ВС и правоохранительными органами.
Благодаря жеребьевке по выбору места службы, внедренной с целью обеспечения скоординированной работы всех участвующих в призыве структур и последовательности, прозрачности, исключения коррупционных явлений, осуществление процесса призыва на высоком уровне.
«Служба в Вооруженных силах, обеспечение безопасности собственного народа и защиты Родины – конституционный долг каждого гражданина Армении. Призываем население оказать поддержку осуществлению этого мероприятия общегосударственного значения», - говорится в сообщении Минобороны Армении.
Напомним, приказом главы оборонного ведомства, под эгидой общественного совета при министре обороны Армении сформирована комиссия по рассмотрению жалоб и обращений граждан в ходе зимнего призыва.