Ուկրաինան խստացրել է Ռուսաստանի հետ սահմանային հատման  կանոնները
Ուկրաինայի քաղաքացիները 2020 թվականի մարտի 1-ից կկարողանան մուտք գործել Ռուսաստանի տարածք միայն արտասահմանյան անձնագրերով, Telegram-ում գրել է երկրի վարչապետ Ալեքսեյ Գոնչարուկը:
«Ռուսաստանի տարածքից Ուկրաինայի քաղաքացիների  Ուկրաինայի տարածք մուտք գործելուց հետո, Ուկրաինայի պետական   սահմանային ծառայությունն անխոչընդոտ կիրականացնի Ուկրաինայի քաղաքացիների ստուգումը ներքին անձնագրերով և ծննդյան վկայականներով», - մանրամասնել է նա:
Այժմ, տվյալները ստուգելիս, արտասահմանյան անձնագրերից ստացված տեղեկատվությունը կարդալու են հատուկ սարքերով. այդպիսով կկրճատվի սահմանային հսկողության անցնելու համար անհրաժեշտ ժամանակը:

Украина ужесточила правила пересечения границы с Россией
Граждане Украины с 1 марта 2020 года смогут въехать на территорию России только по загранпаспортам, сообщил премьер-министр страны Алексей Гончарук в Telegram.
"При въезде граждан Украины с территории России на территорию Украины государственная пограничная служба Украины будет осуществлять беспрепятственный пропуск граждан Украины по внутренним паспортам и свидетельствам о рождении", — уточнил он.
Теперь при проверке данных информацию с загранпаспортов будут считывать специальными приборами: таким образом, сократится время прохождения пограничного контроля.