Դավիթ Խաժակյանը ոստիկանությունում է
«Չորս շաբաթ առաջ Երևանի ավագանու ամբիոնից ներկայացրել էի հաղորդում հանցագործության մասին: Մեկ շաբաթ առաջ նույնն արել էի գրավոր տեսքով` ուղարկելով դատախազություն, թեպետ հրապարակային հաղորդումը ևս հիմք է գործի հարուցման համար:
Այսօր հրավիրվեցի ոստիկանություն բացատրություն տալու, որտեղ պարզվեց, որ նույնիսկ գրավոր հաղորդումս իրենց չի փոխանցվել:
Գնահատականներ գործի ընթացքից չեմ շտապում տալ, ու առհասարակ չեմ շտապում... Ձեռքիս տակ եղած փաստերը պինդ պահում եմ, երբ որոշեն ուզել դրանք` կփոխանցեմ», - Facebook-իր էջում գրել է Խաժակյանը:

Давид Хажакян находится в полиции
«4 недели назад с трибуны Совета старейшин Еревана я представил сообщение о преступлении. Неделю назад я сделал то же самое, но уже в письменном виде, направив в прокуратуру, несмотря на то, что публичное сообщение также является основанием для возбуждения уголовного дела.
Сегодня я был приглашен в Полицию для дачи объяснений, где выяснилось, что даже письменное сообщение не было им передано.
Не тороплюсь давать оценки относительно хода дела, и вообще – не тороплюсь…
Имеющиеся под рукой факты крепко храню, когда решат попросить их – передам», - написал на своей странице в Facebook Давид Хажакян.