«Հրապարակ». Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ իշխանությունն ամեն կերպ փորձում է գործ սարքել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի տան խուզարկությունից հետո օղակը նրա շուրջ սեղմվում է։ Իշխանությունն ամեն կերպ փորձում է գործ սարքել նրա դեմ, և մտադիր են օգտագործել անգամ «Հարսնաքարի» գործով դատապարտվածներին։ Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ առաջիկայում հնարավոր է «Հարսնաքարում» Վահե Ավետյանի սպանության համար դատապարտված 6 անձից մեկ-երկուսին վաղաժամ ազատեն՝ Հայրապետյանի դեմ ցուցմունքի դիմաց։
Հիշեցնենք, որ 2012 թ․ հունիսի 17-ին «Հարսնաքարում» անվտանգության աշխատակիցների կողմից ծեծի հետևանքով մահացավ ռազմական բժիշկ Վահե Ավետյանը։ 2014-ին դատարանը 12 տարի տվեց ռեստորանի անվտանգության 6 աշխատակցի, որոնք արդեն կրել են պատժի կեսը, և օրենքը թույլ է տալիս նրանց ազատել, ինչը տեղի կունենա, թե նրանք համաձայնեն ցուցմունք տալ իրենց նախկին ղեկավար Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ»:

«Грапарак»: Власти пытаются  любым способом «сшить дело» против Рубена Айрапетяна
Газета «Грапарак» пишет, что после обыска в доме бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна кольцо вокруг него сжимается. Власти любым способом пытаются «сшить дело» против Рубена Айрапетяна и намерены использовать против него даже осужденных по делу о смерти военного врача Ваге Аветяна в ресторанном комплексе «Арснакар».
Как передают наши источник, возможно, вскоре одного или двух из шести осужденных по делу об убийстве Ваге Аветяна в ресторане «Арснакар» досрочно освободят в обмен на показания против Рубена Айрапетяна.
Напомним, 17 июня 2012 года военный врач Ваге Аветян умер в результате избиения сотрудниками службы безопасности ресторана «Арснакар». В 2014 году 6 сотрудников безопасности ресторана были приговорены к 12 годам лишения свободы. Они уже отсидели половину срока, и закон позволяет освободить их, что произойдет, если они согласятся дать показания против своего бывшего руководителя Рубена Айрапетяна.