Ես հորոսկոպով առյուծ եմ, հիմա առյուծին արթնացրել եք, կտրորեմ կանցնեմ, լուրջ եմ ասում. Նունե Եսայան (Տեսանյութ)
25/12/2019 11:57
ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Նունե Եսայանը չի փոշմանել, որ աջակցություն է հայտնել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ու կոչ արել փոխել վերջինիս խափանման միջոցը։
«Ես միացել եմ շատ հարգարժան մարդկանց ու ստորագրել եմ մի բանի տակ, որ փոխվի մի մարդու խափանման միջոցը, ով եղել է մեր երկրի երկրորդ նախագահը, ով ազգային հերոս է, ով ազատագրել է Արցախը ու կարելի է էսպես շարունակել», - «Հայելու առաջ» հաղորդման ժամանակ հայտարարել է Նունե Եսայանը։
Նա նշել է, թե թող դատ լինի, լինեն ապացույցներ ու, եթե կապացուցվի ինչ-որ բան, թող դատեն երկրորդ նախագահին։
Անդրադառնալով իրենց հասցեին հնչող քննադաություններին՝ Նունե Եսայանն արձագանքել է. «Էս ի՞նչ է կատարվում, էս ի՞նչ թշնամի, թուրք, հայ, սև-սպիտակ է, էս ի՞նչ եք անում։ Չափն անցնում են, արդեն թույլ չեմ տա, այսքան ժամանակ լռել եմ, հիմա արդեն անցել են ցենզուրայի սահմանը, ներխուժում են ընտանիք, երևի, իմ ու Ավոյի երկար տարիների երջանիկ կյանքը ոմանց զայրացնում է, երևի, քնում-արթնանում են, ասում են՝ «լավ, սրանք երբ պիտի բաժանվեն»։ Ինձ բաժին է հասել մի ամուսին, որ ես երազել էլ չէի կարող՝ զուսպ, համեստ, բանի տեղ չի դնում իմ մասին հնչած ամեն ինչը, եթե մինչև հիմա հաշվի առնեինք այն, ինչ իմ մասին ասվել է, երևի թե, մի քանի անգամ կախված լինեինք»։
Նա նշել է, թե դատի է տալու իրենց հասցեին վիրավորանք հնչեցնողներին։
«Ես հորոսկոպով առյուծ եմ, հիմա առյուծին արթնացրել եք, դատվելու են, պատասխան են տալու ամեն մի իրենց բառի համար, ուզում եք զայրացնե՞ք ամուսնուս, ուզո՞ւմ եք երեխաս, որ արդեն մտնում է Facebook, մտնի կարդա ու ասի «մամա, էս ի՞նչ են գրում քո մասին», չեմ թողնի, մայր առյուծին զայրացնում եք, կտրորեմ կանցնեմ, լուրջ եմ ասում», - հայտարարել է Նունե Եսայանը։

Я по гороскопу Лев, сейчас льва разбудили, все встанут перед судом, ответят за каждое слово – Нуне Есаян (Видео)
25/12/2019 12:57
Заслуженная артистка Армении Нуне Есаян не жалеет о том, что поддержала второго президента Армении Роберта Кочаряна и призвала изменить меру пресечения в его отношении.
«Я присоединилась к очень уважаемым людям и подписалась под тем, чтобы изменили меру пресечения человеку, который был нашим вторым президентом, является национальным героем, освободил Арцах и так можно продолжать», - заявила Нуне Есаян в эфире программы «Перед зеркалом».
Она отметила, пусть будет суд, представят доказательства и если докажут что-то, тогда пусть судят второго президента.
Касаясь озвучиваемой в ее адрес критики, Нуне Есаян заявила: «Что происходит, что за враги, турки, армяне, черные-белые, что творится? Переходят все границы, не позволю, я столько времени молчала, но сейчас переходят рамки цензуры, проникли в семью.
Видимо, моя долгая счастливая жизнь с Аво раздражает некоторых, наверное, засыпая и просыпаясь, думают: "Ну когда же они разведутся?". Мне достался муж, о котором я даже не могла мечтать, сдержанный, скромный, не обращает внимания на то, что говорят обо мне. Если бы мы до сих обращали внимание на все то, что говорят обо мне, наверное, уже несколько раз должны были повеситься».
Она отметила, что подаст в суд на тех, кто озвучивает оскорбления в их адрес.
«Я по гороскопу Лев, сейчас они разбудили льва, все встанут перед судом, ответят за каждое слово. Хотите рассердить мужа, хотите, чтобы мой ребенок, который уже заходит в Facebook, прочитал бы и сказал: "Мама, что это пишут про тебя?". Не позволю, вы рассердили львицу, может растоптать и пройти, я говорю серьезно», - заявила Нуне Есаян.