Իրանի օդային տարածքով թռիչքները դադարեցնելու որևէ հիմք դեռևս չկա. ՀՀ քաղավիացիա
ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից տեղեկացնում են, որ կոմիտեն մշտական կապի մեջ է EASA-ի (European Aviation Safety Agency), Եվրականտրոլի (European Organization for the Safety of Air Navigation), ինչպես նաև Ուկրանիայի և Ռուսաստանի ավիացիոն իշխանությունների հետ:
«Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հայտնում է իր որոշումն առ այն, որ դեռևս չկա Իրանի օդային տարածքով թռիչքները դադարեցնելու որևէ հիմք: Միևնույն ժամանակ նշում ենք, որ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն շարունակում է հետևել իրադարձությունների հետագա զարգացմանը և հանրությանը մշտապես կիրազեկի իր որոշումների մասին:
Տեղեկացնում ենք, որ «Armenia Airways» ավիաընկերության կողմից իրականացվող Երևան-Թեհրան հաջորդ չվերթը նախատեսվում է ս.թ. հունվարի 10-ին: Իսկ «UR» ավիաընկերության կողմից իրականացվող Էրբիլ-Երևան-Էրբիլ չվերթը նախատեսվում է ս.թ. հունվարի 12-ին:
Չվերթերի փոփոխության դեպքում Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն կտեղեկացնի մինչ չվերթերի իրականացումը», - ասված է Քաղավիացիայի կոմիտեի հաղորդագրությունում:

Armenia’s Civil Aviation Committee reports that the Committee is in the permanent communication with the European Aviation Safety Agency (EASA), European Organization for the Safety of Air navigation as well as with the Ukrainian and Russian aviation authorities.
“The Civil Aviation Committee believes that there are no grounds to stop the flights via Iran’s air territory yet. At the same time we stress that the Committee follows the further developments and will inform the public about the made decisions,” the statement said.
It also said that the Armenian Airways airline’s Yerevan-Tehran next flight is scheduled for January 10 and Erbil-Yerevan-Erbil by UR airline is set for January 12.