Սա ճնշում է հեռուստաընկերության վրա․ Հարություն Հարությունյանը՝ Թավադյանի կալանքի մասին
«5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հարություն Հարությունյանը պնդում է՝ հեռուստաընկերության սեփականատեր Արմեն Թավադյանի նկատմամբ կալանք կիրառելը ճնշում է հեռուստաընկերության վրա։
«Անշուշտ, սա ճնշում է։ Երբ որևէ լրատվամիջոցի սեփականատեր ապօրինի ձերբակալում են՝ խայտառակ սարքած մի պատմությամբ, ո՞նց կարա ճնշում չլինի», - դատախազության դիմաց Թավադյանի աջակիցները բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց Հարությունյանը։
Նա նշեց՝ չի բացառում, որ այդ ճնշումները ֆինանսական խնդիրներ առաջ բերեն՝ նշելով, որ դրանք նախ բարոյական վնաս են հասցնում հեռուստաալիքին։
Հարցին, թե ինչպե՞ս է վերաբերում Թավադյանին առաջադրված մեղադրանքին՝ Հարությունյանը պատասխանեց.
«Ի՞նչ մեղադրանք, շինծու սարքած պատմություն է։ Սարքել են մարդուն մեկուսացնելու համար, իր անձնական կապերի համար։ Կալանավորել են, որովհետև նա երկրորդ նախագահի ընկերն է։ Ներկա Հայաստանում ընկերությունն ընդունված տարբերակ չէ, բոլորը բոլորի վրա պիտի գործ սարքեն, գործ տան»։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Թավադյանին կալանավորել էին կազմակերպված խմբի կողմից վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու կասկածանքով:

Это давление на «5-ый канал» – Арутюн Арутюнян об аресте Армена Тавадяна
Исполнительный директор телеканала «5-ый канал» Арутюн Арутюнян утверждает, что арест владельца телеканала Армена Тавадяна это давление на «5-ый канал».
«Безусловно, это давление. Когда собственника какого-либо средства массовой информации незаконно арестовывают по сфабрикованной постыдной истории, как это может не быть давлением», - заявил сегодня в ходе акции протеста перед зданием генеральной прокуратуры Арутюн Арутюнян.
Он не исключил также, что это оказываемое давление приведет к финансовым проблемам, подчеркнув, что, прежде всего, это наносит телеканалу моральный вред.
На вопрос, как он относится к предъявленному Армену Тавадяну обвинению, Арутюн Арутюнян ответил:
«Какое обвинение? Это сфабрикованная история. Ее сфабриковали, чтобы изолировать человека, из-за его личных связей. Арестовали, потому что он друг второго президента Армении. В сегодняшней Армении дружба не принята, все должны доносить друг на друга, фабриковать дела».
Напомним, Армен Тавадян арестован по подозрению в подкупе или принуждении к даче ложных показаний свидетеля или потерпевшего.