Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմի անդամ, պաշտպան Հայկ Ալումյանը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել Ռ․ Քոչարյանի նկատմամբ Վերաքննիչ դատարանի կողմից գրավի կիրառումը թույլատրելի չճանաճելու դեմ։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչել։
Դեկտեմբերի 20-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Լուսինե Աբգարյանի, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը՝ օրինական ուժի մեջ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։

Команда адвокатов Роберта Кочаряна подала кассационную жалобу
Член команды адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян подал кассационную жалобу на решение Апелляционного суда об отказе признать допустимым применение залога в отношении Роберта Кочаряна.
Напомним, 7 ноября суд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство адвокатов Роберта Кочаряна о признании допустимым применение залога в качестве меры пресечения в его отношении.
20 декабря Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Лусине Абгарян отклонил жалобу адвокатов Роберта Кочаряна, оставив в силе решение суда первой инстанции.