«Ժողովուրդ». Որքան գումար են ծախսել քաղաքական ուժերը ամանորյա խնջույքների համար
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Հայաստանի խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերն ամանորյա մեծ հավաքույթներ են ունեցել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է պարզել, թե որքան գումար են ծախսել այդ նախատոնական հավաքույթների ժամանակ քաղաքական ուժերը: Օրինակ՝ «Իմ քայլը» խմբակցությունն իր խնջույքը կազմակերպել է նույն խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Մկրտչյանին պատկանող «Լիաննա» ռեստորանային համալիրում, որտեղ յուրաքանչյուր անձ ինքն է վճարել իր «աթոռի» համար մոտ 11.000 դրամ:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն իր ամանորյա «փարթին» անցկացրել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում, սակայն վերջիններս խուսափում են գումարի մասին տեղեկություն տրամադրել: Ըստ ամենայնի, Ծառուկյանի հյուրասիրությունն է եղել։ Իսկ, ահա, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն իրենց հավաքույթն անցկացրել է «Վենեցիա» ռեստորանային համալիրում, որին ներկա են գտնվել խմբակցության պատգամավորներն ու իրենց օգնականները, և յուրաքանչյուր պատգամավոր վճարել է 50 հազար դրամ, որպեսզի հոգան ընդհանուր ծախսը: ՀՀ ամենահին կուսակցությունը՝ ՀՅԴ-ն, իր տոնական միջոցառումն անցկացրել է «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում, յուրաքանչյուրն իր համար է վճարել, ու այն կազմել է 10-12 հազար դրամ: ՀՀԿ-ն էլ իր ամանորյա հավաքույթը անցկացրել է Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում, որին մասնակցել է նաև ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը: Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ մոտ 800 հոգի ներկա են գտնվել միջոցառմանը:

«Жоховурд»: Где и как политические силы Армении провели новогодний корпоратив
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что парламентские и внепарламентские политические силы Армении провели традиционные новогодние корпоративы. Издание попыталось выяснить, какую сумму потратили политические силы на эти предпраздничные застолья. Например, фракция «Мой шаг» провела свой банкет в ресторанном комплексе «Лианна», принадлежащем депутату этой фракции Нареку Мкртчяну. Каждый заплатил за свое место сам – примерно по 11.000 драмов.
Фракция «Процветающая Армения» провела свою новогоднюю вечеринку в ресторанном комплексе «Фараон», принадлежащем лидеру партии Гагику Царукяну, однако депутаты отказались предоставить информацию о потраченной сумме. Судя по всему, всех угощал Царукян. А вот фракция «Светлая Армения» провела свой корпоратив в ресторанном комплексе «Венеция», на нем присутствовали депутаты и их помощники. Каждый из депутатов заплатил по 50 тысяч драмов, с учетом общей затраты.
Представители АРФ «Дашнакцутюн» тоже провели праздничное мероприятие в ресторанном комплексе «Фараон», каждый заплатил за себя по 10-12 тысяч драмов.
Республиканская партия Армении провела новогодний корпоратив в принадлежащем бывшему депутату РПА Рубену Айрапетяну ресторанном комплексе «Арснакар». В мероприятии участвовал лидер РПА Серж Саргсян. По сведениям издания, на мероприятии присутствовало около 800 человек.