ԱԺ նախկին պատգամավոր Ալեքսան Պետրոսյանը գրավի դիմաց ազատ կարձակվի
ԱԺ նախկին պատգամավոր Ալեքսան Պետրոսյանի  պաշտպան Միհրան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է, որ իր պաշտպանյալը գրավի դիմաց ազատ կարձակվի։ Նա գրել է.
«Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Վարդան Արմենակի Գրիգորյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ որոշում կայացրեց մեր պաշտպանյալ Ալեքսան Մակարի Պետրոսյանին գրավով ազատ արձակելը թույլատրելի ճանաչելու մասին։
Ճիշտ է՝ պաշտպանության կողմը համաձայն չէ նաև այս որոշման հետ, քանի որ խափանման միջոցն առհասարակ պետք է վերացվեր, բայց այնուամենայնիվ պետք է փաստենք, որ դատարանը որոշակիորեն օբյեկտիվ գտնվեց անձին արգելանքի տակ պահելու հարցը լուծելիս։
Թող մյուս դատավորներն էլ իրենց մեջ հաղթահարեն նախաքննական մարմինների /ՀՔԾ/ ու դատախազության հանդեպ ունեցած վախը, հանձինս նրանց, ովքեր սրանից երկու օր առաջ, նույն պայմաններում նույն մեղադրյալին թողել էին կալանքի տակ, և այսուհետ կայացնեն օբյեկտիվ որոշումներ»։

Бывший депутат парламента Алесан Петросян будет освобожден под залог
Адвокат бывшего депутата парламента Армении Алесана Петросяна сообщил о том, что его подзащитный будет освобожден под залог.
«Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Вардана Арменаковича Григоряна немногим ранее принял решение о допустимости освобождения под залог моего подзащитного Алесана Петросяна.
Правда, сторона защиты не согласна также с этим решением, поскольку мера пресечения должна была быть вообще устранена, однако, тем не менее, нужно констатировать, что при принятии решения, вопрос содержания под стражей лица был в какой-то мере оценен судом объективно.
Пусть другие судьи преодолеют в себе страх к органам предварительного следствия /Специальной следственно службе/ и прокуратуре, в частности те, кто два дня до этого оставил в тех же условиях того же обвиняемого под арестом, а потом примут объективные решения», - написал адвокат.