Հայաստանի և Ղրիմի միջև ուղիղ ավիահաղորդակցության լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը
Ռուսական մամուլում տարածվող տեղեկությունները, թե 2020 թվականի մարտից ուղիղ ավիահաղորդակցություններ են սկսվելու Հայաստանի և Ղրիմի միջև, չեն համապատասխանում իրականությանը, այս մասին տեղեկացնում է «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնը»։
Տեղեկության համաձայն՝ ռուսական «Իկար» ավիաընկերությունը (Pegas Fly) Երևանից թռիչքներ է նախատեսում իրականացնել դեպի Ղրիմ՝ Սիմֆերոպոլ։
Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ավիաընկերության հետ նման քննարկումներ տեղի չեն ունեցել, որևէ հայտ չի ներկայացվել։ Հետևաբար ավիափոխադրումների մասին խոսելն ավելորդ է։

Информация о запуске прямых рейсов из Крыма в Армению не соответствует действительности
Активно тиражируемые в российской прессе сведения о том, что с марта 2020 года планируется запустить регулярные авиарейсы между Крымом и Арменией, не соответствуют действительности, сообщает Центр проверки информации.
Согласно информации, российская авиакомпания «Икар» (Pegas Fly) уже получила соответствующие разрешение и согласование Росавиации на осуществление рейсов Ереван – Симферополь.
«Комитет гражданской авиации Армении сообщает, что с авиакомпанией подобных обсуждений не проводилось, не представлено никаких заявок. Следовательно, нет необходимости говорить об авиаперевозках», - отмечается в заявлении Центра.