Վրաերթ՝ Իսակովի պողոտայում. քաղաքացու վիճակը կայուն ծանր է
Հունվարի 11-ին, ժամը 00:26-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Իսակովի պողոտայում՝ Ոստիկանության ակադեմիայի մոտակայքում, քաղաքացին վրաերթի է ենթարկվել: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ «Lada 112» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Հարություն Հ.) բախվել է կայանած սանմաքրման աշխատանքներ իրականացնող «ԿամԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենային՝ վրաերթի ենթարկելով աշխատակից Ասյա Ս.-ին (ծնված 1954 թ.) և մոտ 50 տարեկան կնոջ, ով տեղում մահացել է:
Փրկարարներն Ասյա Ս.-ին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, հոսանքազրկել «Lada 112» մակնիշի ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը:
Ասյա Ս.-ն հոսպիտալացվել է «Աստղիկ» ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են կայուն ծանր:

ДТП на проспекте Исакова: пострадавшая женщина в стабильно тяжелом состоянии
Сегодня, 11 января, в 00:26, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что на проспекте Исакова в Ереване, возле академии Полиции, совершен наезд на женщину. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
На место происшествия выехал один боевой расчет.
Выяснилось, что автомобиль марки  «Lada 112» врезался в осуществляющий работы по санитарной очистке автомобиль марки КамАЗ, сбив сотрудницу Асю С. (1954 г.р.) и женщину около 50 лет, которая скончалась на месте.
Ася С. госпитализирована в медицинский центр «Астхик», где врачи оценили состояние ее здоровья как стабильно тяжелое.