Էնպես չի, որ մեր գերնպատակն է Հրայր Թովմասյանին հեռացնել Սահմանադրական դատարանից. Արարատ Միրզոյան
Ես չգիտեմ` ինչի մասին է խոսում Հրայր Թովմասյանը, այօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնոլվ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հայտարարությանը, թե իրեն զգուշացրել էին, որ եթե հրաժարական չտա, մեղադրանք կառաջադրեն։
«Հրայր Թովմասյանի կամ որևէ այլ անձի երբևէ կատարած կամ մեղսագրվող հանցագործությունը կապ չունի այս պահին կամ նախկինում ունեցած որևէ պաշտոնի հետ, այն առումով, որ որևէ զբաղեցրած պաշտոն չի ենթադրում, որ հիմա մենք ինչ-որ գործողություններ ենք անում, այսինքն՝ քաղաքական հետապնդումների մասին որևէ խոսք լինել չի կարող», - ասաց Արարատ Միրզոյանը։
Դիտարկմանը, թե մամուլը գրում է, որ իշխանությունը Սահմանադրական դատարանի դատավորների արտաամուսնական կյանքի մասին տեղեկություններ է հավաքում, ԱԺ նախագահն արձագանքեց,. «Ժողովուրդ ջան, եկել եք անհեթեթությունների մասին հարց եք տալիս: Ես այդքան ժամանակ չունեմ որևէ մտացածին վարկածներ մեկնաբանեմ»։
Արարատ Միրզոյանն ասաց, որ ՍԴ-ի շուրջ ճգնաժամը շարունակվում է։
«Իհարկե, հանգուցալուծում չի ստացել», - ասաց նա։
Հարցին՝ Սուրբծննդյան պատարագին հանդիպել են, ինչ-որ ձև Հրայր Թովմասյանը բարձրաձայնե՞լ է իր մտահոգությունների մասին, ԱԺ նախագահը պատասխանեց. «Չէ, մենք մեկ-երկու կատակ արեցինք, այդքանը»։
«Էնպես չի, որ մենք քնում-զարթնում ենք հենց էս խնդրի մասին միայն մտածելով ու մեր գերնպատակն է Հրայր Թովմասյանին հեռացնել Սահմանադրական դատարանից», - ասաց նա։

Removing Hrayr Tovmasyan from CC chairman’s post not number one issue: Ararat Mirzoyan
Chairman of the Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan says he does not know what CC chairman Hrayr Tovmasyan is talking about when saying about being warned to resign not to face charges.
“The crime committed or ascribed to Hrayr Tovmasyan has nothing in common with any post he used to have or has now. No post supposes any actions by us. There is no political persecution,” Mirzoyan said.
As to the press publications about extramarital ties of judges that will be published, Mirzoyan said, “I have no time to comment on made-up hypotheses.”
As to whether the crisis over the CC continues, Mirzoyan said, “Of course, the situation has not been solved yet.”
Asked whether they met at Christmas service and whether Hrayr Tovmasyan voiced his concerns, Mirzoyan said, “We exchanged few jokes, that's it.”
“We are not sleeping and waking up thinking about this issue only and it is not our first goal to remove Hrayr Tovmasyan from the CC,” Mirzoyan said.