Ավտոներկրողները ՊԵԿ-ի դիմաց կրկին բողոքի ցույց են անում
Ավտոներկրողներն այսօր կրկին բողոքի ակցիա են իրականացնում ՊԵԿ-ի դիմաց։ Նրանք պահանջում են թույլ տալ աջ ղեկով մեքենաներ ներկրել Հայաստան՝ այստեղ վերասարքավորելու նպատակով։
Ցուցարարների խոսքով՝ ՊԵԿ բարձր օղակների ներկայացուցիչների, այդ թվում՝ կառույցի փոխնախագահ Շուշանիկ Ներսիսյանի գործողությունները ժողովրդի շրջանում սոցիալական դժգոհության են առաջացնում։
«Մարդիկ պրոֆեսիոնալ չեն։ Որ ասում են դեղնակտուց, դա է։ Իրականում փորձ չունեն», - ասաց ցուցարարներից մեկը։
Մեկ այլ ցուցարար նշեց, որ դեկտեմբերի 26-ին ավտոմքենա հայտարարագրել է 20 հազար դրամով, իսկ ահա արդեն ամսի 30-ին՝ մեկ այլ մեքենա 160 հազար դրամով։
«Հիմա արդեն պետք է տանեմ, հայտարարգրման համար 12 հազար եվրո՞ տամ։ Գյումրիում մի «բրոկեր» է աշխատել։ Ո՞վ է տեսել, որ փողը գրպանում՝ մարդը «բրոկերին» խնդրի գործ անի, բայց հերթի պատճառով չանի։ Ոնց որ փողով մտնես խանութ, ասես՝ սիգարետ տվեք, վաճառողը հերթի պատճառով չտա», - օրինակ բերեց ցուցարարը։

Автоимпортеры снова проводят акцию протеста перед зданием Комитета госдоходов
Сегодня автоимпортеры снова проводят акцию протеста перед зданием Комитета государственных доходов. Они требуют разрешить импорт в Армению машин с правым рулем для их дальнейшего переоборудования.
По словам участников акции протеста, действия представителей высшего звена КГД, в том числе и заместителя председателя Шушаник Нерсисян вызывают недовольство среди населения.
«Эти люди не профессионалы. Это случай, когда говорят "желторотый птенец". У них действительно нет опыта», - сказал один из митингующих.
Другой участник акции протеста отметил, что 26 декабря задекларировал машину за 20 тысяч драмов, а другую машину 30-го декабря – уже за 160 тысяч драмов.
«А сейчас должен заплатить за растаможку 12 тысяч евро? В Гюмри работал один брокер. Кто видел, чтобы человек с деньгами в кармане просил брокера сделать дело, но не смог бы из-за очереди. Это вроде того как зайти в магазин и сказать: дайте сигареты, а продавец откажется дать из-за очереди», - привел пример митингующий.