Երկու մարդ է զոհվել Աֆղանստանի հյուսիսում պայթյունների հետևանքով
Երկու մարդ զոհվել է, առնվազն ութը՝ վիրավորվել, Աֆղանստանի հյուսիսում գտնվող Բալխ նահանգի մայրաքաղաքում տեղի ունեցած մի քանի պայթյունի հետևանքով, հայտնում է Tolo News-ը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Ըստ հեռուստաալիքի՝ պայթյունները որոտացել են մեկը մյուսի հետևից երեքշաբթի առավոտյան Մազարի-Շարիֆ քաղաքում դաշտային հիվանդանոցի անմիջական հարևանությամբ: Ըստ «Պաժվակ» գործակալության ՝ պայթյունների հետևանքով երեխաներ են զոհվել:
Ariana News- ը հավելում է, որ, ըստ ոստիկանության ներկայացուցչի, նախնական տվյալները ցույց են տալիս, որ  ական է պայթել:

Два человека погибли в результате взрывов на севере Афганистана
Два человека погибли и по меньшей мере восемь получили ранения при нескольких взрывах в столице провинции Балх на севере Афганистана, сообщает телеканал Tolo News со ссылкой на местные власти.
По данным телеканала, взрывы прогремели друг за другом во вторник утром в городе Мазари-Шариф в непосредственной близости от полевого госпиталя. Как сообщает агентство Пажвак, в результате взрывов погибли дети.
Телеканал Ariana News добавляет, что, по информации представителя полиции, первоначальные данные указывают на взрыв фугасов.