Քաղաքական որոշումն այն է, որ Եղվարդի ծննդատունը պետք է մնա և գործի. Կոտայքի մարզպետ
Քաղաքական որոշումն այն է, որ Եղվարդի ծննդատունը պետք է մնա և գործի։ Ես կողմ եմ հիվանդանոցի վերազինմանն ու վերակառուցմանը։ Մնացած որոշումներն ընթացակարգային են, Եղվարդի ծննդատան աշխատակիցների հետ հանդիպման ժամանակ այսօր ասաց Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը։
«Այս պահին Եղվարդը և Նաիրի տարածաշրջանն ունեն ծննդատուն, որն աշխատում է ամբողջ հզորությամբ։ Մենք քաղաքացիակենտրոն քաղաքականություն ենք իրականացնում. ՀՀ քաղաքացու շահը դոմինանտ է։ Այն մտահոգությունները, որ երկու օր հնչում են այստեղ, տասը օր առաջ հնչեցրել եմ Առողջապահության նախարարությունում», - հավաստիացրեց մարզպետը։
Ռոմանոս Պետրոսյանը նշեց, որ նախաարի հետ արդյունավետ զրույց են ունեցել։
«Լիահույս եմ, որ նախարարի նախանշած 15 ծնունդի շեմն այս տարի կանցնենք։ Ֆինանասավորման հարցով կառավարության որոշումը կլինի 2-3 օրում», - ասաց նա։

Губернатор Котайка: Роддом Егварда продолжит работать – это политическое решение
«Роддом Егварда должен продолжать работать – это политическое решение. Я выступаю за реконструкцию и переоснащение больницы. Остальные вопросы – процедурные», - заявил сегодня в ходе встречи с работниками Егвардского роддома губернатор Котайкской области Романос Петросян.
«В данный момент в Егварде и регионе Наири есть роддом, который работает на полную мощность. В центре осуществляемой нами политики гражданин: доминантой является интерес гражданина Армении. Я десять дней назад озвучил в министерстве здравоохранения обеспокоенность, которая звучит здесь в течение последних двух дней», - заверил губернатор.
Романос Петросян отметил, что у них с министром состоялась эффективная беседа.
«Я полон надежд, что в этом году мы превысим установленный министром минимальный порог принимаемых родов – 15. Решение правительства о финансировании будет в течение 2-3 дней», - сказал губернатор.