Քաղաքական որոշումն այն է, որ Եղվարդի ծննդատունը պետք է մնա և գործի. Կոտայքի մարզպետ
Քաղաքական որոշումն այն է, որ Եղվարդի ծննդատունը պետք է մնա և գործի։ Ես կողմ եմ հիվանդանոցի վերազինմանն ու վերակառուցմանը։ Մնացած որոշումներն ընթացակարգային են, Եղվարդի ծննդատան աշխատակիցների հետ հանդիպման ժամանակ այսօր ասաց Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը։
«Այս պահին Եղվարդը և Նաիրի տարածաշրջանն ունեն ծննդատուն, որն աշխատում է ամբողջ հզորությամբ։ Մենք քաղաքացիակենտրոն քաղաքականություն ենք իրականացնում. ՀՀ քաղաքացու շահը դոմինանտ է։ Այն մտահոգությունները, որ երկու օր հնչում են այստեղ, տասը օր առաջ հնչեցրել եմ Առողջապահության նախարարությունում», - հավաստիացրեց մարզպետը։
Ռոմանոս Պետրոսյանը նշեց, որ նախաարի հետ արդյունավետ զրույց են ունեցել։
«Լիահույս եմ, որ նախարարի նախանշած 15 ծնունդի շեմն այս տարի կանցնենք։ Ֆինանասավորման հարցով կառավարության որոշումը կլինի 2-3 օրում», - ասաց նա։

Political decision is that Yeghvard maternity house must continue operating, governor of Armenia’s Kotayk province Romanos Petrosyan stated at the meeting with the employees . He said he is for upgrading and reconstructing the maternity house.
“As of the moment Yeghvard and Nairi regions have maternity house working at its full power. We are carrying out citizen-oriented policy which means that the interest of a citizen is a priority. The concerns voiced here were voiced by me at the Health Ministry ten days ago,” the governor said.
Petrosyan noted that they had an effective conversation with the minister.
“I hope we will pass the threshold of 15 births this year mentioned by the minister. The decision of the government over funding will be in 2-3 days,” he said.