«Հրապարակ». Նիկոլը պառլամենտը ցրելու համար սպասում է կուսակցությունների ու Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններին
14/01/2020 09:54
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը վերջին շրջանում իրեն հեռու է պահում կուսակիցներից։ Նրա Ամանորը շնորհավորելու, կառավարական ամառանոց գնալու իրավունքից օգտվել են «ընտրյալները»` Արարատ Միրզոյանը, Լիլիթ Մակունցը, Հակոբ Սիմիդյանը։
«Պառլամենտը ցրելու ցանկությունը, որը տևական ժամանակ առկա էր Նիկոլի մոտ, վերջին շրջանում ավելի հիմնավոր է դարձել՝ ֆրակցիան անվերջ «պադստավա» է անում նրան, Մակունցն ու Սիմիդյանը ողջ օրը զբաղված են պատգամավոր դաստիարակելու գործով։ Օրերս էլ Կարեն Սարուխանյանին են կանչել «լինչի»։
Եթե առաջ Նիկոլը զգուշացրել էր` ֆրակցիայից դուրս եկողը մանդատը պետք է վայր դնի, այլապես պառլամենտը կցրի, հիմա արդեն սպասում է կուսակցությունների ու Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններին։ Ի դեպ, հակված չէ 88 պատգամավոր ունենալ, փորձելու է ադեկվատ, մոբիլ թիմ ձևավորել», - ասաց «Իմ քայլի» մեր աղբյուրը»:

«Грапарак»: Пашинян ждет поправок в закон о партиях и Избирательный кодекс, чтобы распустить парламент
14/01/2020 11:30
Газета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян в последнее время держит однопартийцев на расстоянии. Правом поздравить его с Новым годом и побывать на правительственной даче пользовались только «избранные»  – Арарат Мирзоян, Лилит Макунц, Акоп Симидян.
«В последнее время желание распустить парламент, которое уже долгое время есть у Никола, стало более основательным: фракция постоянно подставляет его, а Макунц и Симидян весь день заняты воспитанием депутатов. На днях был вызван на "суд Линча" Карен Саруханян.
Если раньше Никол предупредил, что выходящий из фракции депутат должен сложить мандат, в противном случае парламент будет распущен, то сейчас он ждет уже поправок в закон о партиях и Избирательный кодекс. Кстати, он не склоняется к тому, чтобы иметь 88 депутатов,  и попытается сформировать адекватную, мобильную команду», - сказал источник газеты во фракции «Мой шаг».