Մեր սիրելի վարչապետն եկավ մեզ փրկի՞, թե՞ կոխի ճահճի մեջ. ավտոներկրող
Եթե մեր ներկրած ավտոմեքենաները 2019 թվականի դեկտեմբերին են հայտարարագրվել, ուրեմն մաքսազերծումն էլ պետք է 2019 թվականի դրուքաչափերով արվի։ Թե չէ ո՞նց կլինի, որ 1300 դոլարով գնված 2006 թվականի արտադրության «Nissan Elgrand»-ի մաքսազերծումը 20 հազար դոլար արժենա։ Սա հիմարություն է, այսօր ասաց ՊԵԿ-ի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող ավտոներկրողներից մեկը։
«Ինչի՞ ես կառավարությանը փող տամ։ Եկեք ոչ մեկս կաշառք չտանք։ Մի բրոկերն ուզում է 80 հազար, մի բրոկերը՝ 120 հազար, մեկն էլ՝ 200 հազար։ Սահմանված թիվ չկա։ Իսկ մեզ պատասխանում են, որ բրոկերը մեզնից կարող էր մեկ միլիոն էլ ուզել։ Մենք համաձայն ենք. թեկուզ պետհամարանիշ չտային, մենակ մաքսազերծեին, կտանեինք ավտոմեքենաները մեր բակում կպահեինք, հետո, երբ հերթը հասներ ու համարանիշ տային, կվաճառեինք։ Մեր սիրելի վարչապետն եկավ մեզ փրկի՞, թե՞ կոխի ճահճի մեջ։ Սաղս վարկերի տակ ճռռում ենք, բայց էսօր մեզ չեն աջակցում։ Վարչապետին ճիշտ չեն հասցնում», - բողոքեց ցուցարարներից մեկը։

Автоимпортер: Наш любимый премьер пришел спасти нас или завести в болото?
«Если импортированные нами машины были задекларированы в декабре 2019 года, то растоможка должна проводиться по таможенным ставкам 2019 года. Как растаможка купленного за 1300 долларов "Nissan Elgrand" 2006 года может стоить 20 тысяч долларов? Это просто глупость», - заявил сегодня один из участников акции протеста перед зданием Комитета государственных доходов Армении.
«Почему я должен давать деньги этому правительству? Один брокер требует 80 тысяч, другой – 120 тысяч, а третий – 200 тысяч.
Установленной цены нет. А нам отвечают, что брокер может просить у нас и один миллион. Мы согласны: пусть не выдают гос. номера, проводят только растаможку. Мы привезли бы и держали машины во дворе, а потом, когда дошла бы очередь и нам выдали бы гос.
номера, продали бы машины.
Наш любимый премьер-министр спасти нас или завести в болото? У нас у всех есть кредиты, но сегодня нам не оказывают поддержку. Правду не доносят до премьер-министра», - выразил недовольство один из участников протеста.