Ինչո՞ւ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպանը չի ներկայացել դատարան
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը պարզաբանել է՝ ինչո՞ւ չի ներկայացել այսօրվա դատական նիստին։
«Հարգելի լրագրողներ, հրապարակում եմ այսօրվա դատական նիստին չներկայանալու դրդապատճառների վերաբերյալ Դատարանին հասցեագրված դիմումս։
Դատարանը հարկ չհամարեց այն հրապարակել և տարաբնույթ մեկնաբանությունների տեղիք տվեց, մինչդեռ դիմումով հստակ հայտնել էի չներկայանալու պատճառները ու ընդհանրապես կարծում եմ, յուրաքանչյուր անձ դատական նիստին ներկայանալուց առաջ մի պահ պետք է խորհի, թե ու՞ր է պատրաստվում ներկայանալ։
Հ.Գ. Շարունակում եմ հանդիսանալ պարոն Յուրի Խաչատուրովի պաշտպանը, սույն նիստին չներկայանալու որոշումս կայացրել եմ դատական նիստից անմիջապես առաջ, հաջորդ դատական նիստին ներկայանալուս վերաբերյալ այս պահին որոշում չունեմ», -Facebook-ում գրել է Միհրան Պողոսյանը՝ հրապարակելով դիմումի լուսանկարը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուս նախկին պաշտոնյաների գործով այսօրվա դատական նիստը հետաձգվեց մինչև հունվարի 21-ը, ժամը 13։00։ Նիստը հետաձգվեց Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանի բացակայության պատճառով։

Адвокат Юрия Хачатурова представил причины отсутствия на судебном заседании
Адвокат Юрия Хачатурова Мигран Погосян представил разъяснение в связи с тем, почему отсутствовал сегодня на судебном заседании по делу 1 марта.
«Уважаемые журналисты, публикую адресованное суду заявление о причинах отсутствия на сегодняшнем судебном заседании.
Суд не посчитал нужным опубликовать его, что дало повод для различных комментариев, в то время как в заявлении я четко сообщил о причинах отказа явиться в суд. В целом считаю, что любой человек, прежде чем прийти в суд, должен на минуту задуматься о том, куда собирается пойти.
P.S. продолжаю выполнять обязанности адвоката господина Юрия Хачатурова, решение не присутствовать на данном заседании принял непосредственно перед судебным заседанием, решения о своем присутствии на следующем заседании пока не принял», - написал на своей странице в Facebook Мигран Погосян, опубликовав копию заявления.
Напомним, сегодняшнее судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других бывших чиновников отложено на 21 января, 13:00. Заседание было отложено из-за отсутствия адвоката Юрия Хачатурова Миграна Погосяна.