Իսկ ո՞վ ասաց, որ դատախազությունը որոշել է փոխել խափանման միջոցը. Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան
ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը չի կարծում, որ այսօր իր պաշտպանյալի խափանման միջոցը փոխելու հարցով դատախազության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստում որոշում կկայացվի փոխել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանքը:
«Իսկ ո՞վ ասաց, որ դատախազությունը որոշել է փոխել խափանման միջոցը: Ինձ թվում է սա պատրանք է ու նման բան ես չգիտեմ, չեմ սպասում, որ դատախազությունը խափանման միջոցը փոխելու միտում կամ ցանկություն ունենա», - ասաց նա լրագրողների հետ զրույցում:
Դիտարկմանը, թե այդ դեպքում ինչո՞ւ արտահերթ նիստ հրավիրելու որոշում կայացվեց, Մկրտչյանն ասաց.
«Հետագայում որոշակի նախատինքներից ապահովագրվելու համար, որոնք, ցավոք սրտի, կարող են լինել»:
Հիշենենք, որ այսօր ժ.18:30-ին Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի քննարկման վերաբերյալ արտահերթ դատական նիստ է հրավիրվել:

А кто сказал, что генпрокуратура решила изменить меру пресечения – адвокат Манвела Григоряна
Адвокат бывшего депутата парламента Манвела Григоряна Арсен Мкртчян не считает, что на созванном сегодня по инициативе генпрокуратуры внеочередном судебном заседании по вопросу изменения меры пресечения в отношении его подзащитного будет принято решение об изменении меры пресечения Манвелу Григоряну.
«А кто сказал, что генпрокуратура решила изменить меру пресечения? Мне кажется, это иллюзия и я не знаю об этом, не думаю, что у прокуратуры есть желание и намерение изменить меру пресечения», - заявил он в беседе с журналистами.
На замечание, почему в таком случае принято решение о созыве внеочередного заседания суда, Арсен Мкртчягн ответил:
«Чтобы застраховаться в дальнейшем от определенных порицаний, которые, к сожалению, могут быть».
Напомним, сегодня в 18:30 созвано внеочередное судебное заседание, на котором будет обсуждаться вопрос о целесообразности изменения меры пресечения в отношении Манвела Григоряна.