Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ հարցաքննված երկրի գործող ղեկավարը Ռոբերտ Քոչարյանն է. նախկին պատգամավորը հիասթափեցրել է Փաշինյանին
15/01/2020 12:50
ԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Սաղաթելյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հարցաքննությանը։
«Ստիպված եմ հիասթափեցնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, քանի որ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ հարցաքննված երկրի գործող ղեկավարը ոչ թե ինքն է, այլ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
2000 թվականին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը քննիչի կողմից հարցաքննվել է և ցուցմունք է տվել Հոկտեմբերի 27-ի գործով:
Ցավում եմ, որ Հայաստանի պատմության մեջ որևէ ձևով առաջինը լինելու Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերը նման զավեշտալի դրսևորումներ են ստացել», - Facebook-ում գրել է Արման Սաղաթելյանը։
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Քննչական կոմիտեում հարցաքննվել է։
«Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ՝ երկրի գործող ղեկավարը Քննչական կոմիտեի հրավերով ներկայացել է և քննիչի աշխատասենյակում պատասխանում է նրա հարցերին։

В истории Армении первым допрошенным действующим главой государства является Роберт Кочарян – бывший депутат разочаровал Пашиняна
15/01/2020 14:27
Бывший депутат Национального Собрания Армении Арман Сагателян обратился на своей странице в  Facebook к сегодняшнему допросу премьер-министра Никола Пашиняна.
«Вынужден разочаровать премьер-министра Армении Никола Пашиняна, поскольку в истории Армении первым допрошенным действующим главой государства является не он, а второй президент Армении Роберт Кочарян.
В 2000 году президент Республики Армения Роберт Кочарян был допрошен следователем и дал показания по делу 27 октября.
Сожалею, что усилия Никола Пашиняна хоть как-то быть первым в истории Армении получили комические проявления», - написал Арман Сагателян на своей странице в социальной сети Facebook.
Напомним, премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня ранее опубликовал
фото на своей странице в Facebook, сопроводив записью:
«Впервые в истории Армении действующий глава государства явился по приглашению Следственного комитета и отвечает на вопросы в кабинете следователя.