Ռոհանի. Իրանը հարստացնում է ուրանն ավելի մեծ ծավալներով, քան մինչև ԳՀՀԾ գործարքի կնքումը
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հայտարարել է, որ երկիրն այժմ հարստացնում է ուրանն ավելի մեծ ծավալներով, քան մինչ միջուկային գործարքի կնքումը:
«Այժմ միջուկային էներգետիկայի բնագավառում մենք սահմանափակումներ չունենք: Մեր միջուկային արդյունաբերության տեսանկյունից մեր պայմաններն այժմ շատ ավելի լավն են, քան գործարքից առաջ», - ասել է Ռոհանին՝  Իրանի Կենտրոնական բանկի գլխավոր ասամբլեայի նիստում:
Իրանի նախագահը նաև նշել է, որ երկրի համար դժվար է եղել միջուկային գործարքի պարտավորությունները կրճատելու որոշումը:

Роухани: Иран обогащает уран в больших объемах, чем до заключения СВПД
Президент Ирана Хасан Роухани заявил, что страна сейчас обогащает уран в больших объемах, чем до заключения ядерной сделки.
"Сейчас у нас нет никаких ограничений в области ядерной энергетики. Наши условия с точки зрения ядерной промышленности сейчас намного лучше, чем до заключения сделки, мы обогащаем больше урана, чем до СВПД", - сказал Роухани, которого цитирует официальный сайт президента, на заседании генеральной ассамблеи центрального банка Ирана.
Президент Ирана также заявил, что решение о сокращении обязательств по ядерной сделке было трудным для страны.