«Մեդիա պաշտպան»-ն անընդունելի է համարում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունն անընդունելի է համարում Նիկոլ Փաշինյանի կողմից այսօր՝ կառավարության նիստի ժամանակ հեռուստաընկերությունների վերաբերյալ հնչեցրած հայտարարությունը։
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը պահանջում է, որպեսզի կառավարության ղեկավարը չպիտակավորի հեռուստաընկերություններին:
«Սա հեռուստաընկերություններին լռեցնելու, խոսքի ազատությանը դեմ գնալու հերթական փորձն է։ Նմանատիպ ելույթը գրաքննություն սկսելու և հեռուստաալիքները վերահսկելու հստակ ցուցում է», - նշված է «Մեդիա պաշտպան»-ի տարածած հայտարարության մեջ։
«Մեդիա պաշտպան»-ը պահանջում է ելույթներում լինել կոռեկտ։
Հիշեցնենք, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարության նիստում հայտարարել էր, որ Հայաստանում առնվազն երկու հեռուստաալիքի լոգոյի տեղը կարելի է գրել «կոռուպցիա»։

Инициатива «Медиа Защитник» считает неприемлемым заявление Никола Пашиняна
Инициатива «Медиа Защитник» считает неприемлемым озвученное сегодня на заседании правительства премьер-министром Николом Пашиняном заявление о телекомпаниях.
Инициатива «Медиа Защитник» требует, чтобы глава правительства воздержался от навешивания ярлыков на телекомпании.
«Это очередная попытка заставить замолчать телекомпании и идти против свободы слова. Подобное выступление – это четкое указание ввести цензуру и поставить под контроль телекомпании», - отмечается в заявлении, распространенном инициативой «Медиа Защитник».
Инициатива «Медиа Защитник» призывает проявлять корректность в выступлениях.
Напомним, премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня на заседании правительства, что в Армении как минимум вместо логотипа двух телеканалов можно написать «коррупция».