Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր. Պաշտպան
Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը։
«Գիշերվա ժամը 11-ի տվյալներով պարոն Գրիգորյանի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է։ Նա շարունակում է մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում», - ասաց Լևոն Բաղդասարյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ դատախազության նախաձեռնությամբ արտահերթ դատական նիստ էր հրավիրվել՝ քննարկելու Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի վատթարացման պատճառով նրա խափանման միջոցը փոփոխելու նպատակահարմարության հարցը։
Դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, հրապարակեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի հարցով որոշումն, ըստ որի՝ Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանքը փոխվեց։

The health condition of ex-lawmaker Manvel Grigonyan continues to be extremely grave, his lawyer Levon Baghdasaryan told Aysor.am.
“As of 11pm January 15, the health condition of Mr Grigoryan was extremely grave. He continues to be in the intensive care unit,” Baghdasaryan said.
Yesterday an extraordinary court session was convened at the initiative of the Prosecutor General’s office to consider the change of Grigoryan’s preventive measure following the deterioration of his health condition.
The court chaired by judge Mnatsakan Martirosyan ruled to change the preventive measure and release Grigoryan from custody.