Սկսել եմ պրոցեսից հաճույք ստանալ, իսկ դա շատ վտանգավոր է սորոսականների համար. Նարեկ Մալյան (Տեսանյութ)
16/01/2020 10:30
Մեկ տարվա ընթացքում «ՎԵՏՕ» շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանը 100-րդ անգամն է այցելում իրավապահ մարմիններին, նա հայտարարել էր, որ 100-րդ այցը հոբելյանական է և քննչական մարմնին էր ներկայացել տոնական տրամադրությամբ՝ տորթով ու շամպայնով։
«Սորոսականները տարբեր կեղծ և սուտ մատնություններով փորձում են իմ նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացնել։ Այդ բազմաթիվ կեղծ դիմում-բողոքներից որևէ մեկին ընթացք չի տրվում, քանի որ դրանք սուտ և կեղծ են։ Սա իմ 100-րդ հոբելյանական այցելությունն է իրավապահ մարմիններին։ Մի քիչ Մալաթիայի ոստիկանությունից եմ նեղացած, վերջերս իրեն շատ պասիվ է պահում, հիշում եմ՝ առաջին 15 այցելությունս Մալաթիայի ոստիկանություն է եղել։ Ընթացքում այդ ոստիկանությունը դուրս մնաց մրցակցությունից և այնպես ստացվեց, որ Արաբկիրի քննչականն առաջ անցավ ու 100-րդ այցս այստեղ եղավ», - ասաց Նարեկ Մալյանը։
Նա ասաց, թե տեղեկություն չունի, թե ինչ գործի շրջանակում է հրավիրվել քննչական մարմին։
«Այն սորոսականը, ում սուտ, կեղծ մատնության արդյունքում ես 100-րդ անգամ այցելում եմ իրավապահ մարմիններին, կստանա իմ մակագրությամբ իմ «Սոդոմի փիառը» գիրքը», - ասաց Մալյանը։
Նա նաև ծաղկեփունջ էր պատրաստել քննիչի համար, քանի որ, իր խոսքով՝ հոգեբանական կապվածություն է ձեռք բերել իրավապահ մարմինների հետ։
«Տեղեկացա, որ քննիչը կին է և որոշել եմ պատշաճ ներկայանալ՝ ծաղկեփնջով։ Սորոսականներին մաղթում եմ երազանքի իրականացում, և կարծում եմ, որ այս տարվա ընթացքում նրանց հարցերն ավելի կոշտ մեթոդներով կլուծենք, որպեսզի մարդիկ ստիպված չլինեն իրենց շառերի պատճառով գործերը թողնեն ու գնան իրավապահ համակարգեր։ Ես սկսել եմ պրոցեսից հաճույք ստանալ, իսկ դա շատ վտանգավոր է սորոսականների համար», - ասաց Նարեկ Մալյանը։

Я начал получать от процесса удовольствие, а это очень опасно для соросовцев – Нарек Малян (Видео)
Учредитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян приглашен на допрос в правоохранительные органы уже в 100-й раз за последний год.
Нарек Малян, объявил, что поскольку цифра 100 – юбилейная, он явился в следственный орган в праздничном настроении – в галстуке-бабочке, с тортом, шампанским, букетом цветов.
«Соросовцы разными ложными доносами пытаются добиться осуществления уголовного преследования в отношении меня. Однако ни одному из многочисленных ложных заявлений-жалоб не дается хода, поскольку они содержат в себе исключительно ложные сведения. Это мое юбилейное 100-ое посещение правоохранительных органов. Немного обижен на отдел полиции административного района Малатия, в последнее время они ведут себя очень пассивно. Помню, первые 15 посещений были в отделение Малатии. Но в процессе это отделение полиции выбыло из конкуренции и получилось так, что их опередил Арабктрский следственный отдел и я прихожу сюда уже в 100-ый раз», - сказал Нарек Малян.
Нарек Малян отметил, что в курсе, в рамках какого дела его вызвали в следственный орган.
«Тот соросовец, по чьему ложному доносу меня в 100-й раз вызвали на допрос, получит от меня в подарок мою книгу "Пиар Содома"», - сказал Малян.
Он также приготовил букет для следователя, поскольку, по его словам, у него возникла психологическая привязанность к представителям правоохранительной системы.
«Я узнал, что следователь – женщина. Решил явиться подобающим образом, с букетом цветов. Желаю соросовцам, чтобы их мечты сбылись и думаю, что в течение этого года мы будем решать их вопросы более жесткими методами, чтобы люди не были вынуждены из-за их интересов оставлять дела и приходить в правоохранительные структуры. Я начал получать от процесса удовольствие, а это очень опасно для соросовцев», - сказал Нарек Малян.