Դեռևս վաղ է խոսել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման մասին. Զոհրաբ Մնացականյան
Դեռևս վաղ է խոսել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման մասին, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Մենք բանակցություններից երբևէ չենք խուսափել, հակառակը, շատ ակտիվ ներգրավված ենք բանակցային գործընթացում», - ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Զոհրաբ Մնացականյանի խոսքով՝ որևէ պահ չի եղել, որ Հայաստանը փորձի ձգձգել բանակցային գործընթացը։
«Նախարարների մակարդակով եղել են բավարար թվով հանդիպումներ, գործընթացը շարունակվում է, մենք ԱԳ նախարարների մակարդակով շարունակում ենք աշխատել», - ասաց Մնացականյանը։
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել Բրատիսլավայում՝ դեկտեմբերի 4-ին։

It is yet early to speak about meeting of leaders of Armenia and Azerbaijan: Armenia’s FM
It is yet early to speak about the meeting of leaders of Armenia and Azerbaijan, Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters today.
“We have never avoided negotiations, on the contrary, we are very actively engaged in the peace process,” Armenia’s top diplomat said.
Mnatsakanyan said Armenia has never attempted to protract the process.
“Quite considerable number of meetings took place on the level of ministers. We continue working on the level of foreign ministers,” Mnatsakanyan said.
The recent meeting between the ministers of the two countries took place in Bratislava on December 4.